Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica pierwszej Komunii świętej dzieci z klas czwartych. W tym roku w naszej parafii do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej przystąpiło siedemdziesięcioro dzieci. Za tydzień uroczystość zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny.
W tym tygodniu:
w poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego;
we wtorek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę;
w piątek wspomnienie św. Rity z Cascii a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z różami;
w sobotę Stacja Dziecięca Kongresu Eucharystycznego, spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i Diecezjalny Dzień Dziecka w Studzienicznej.
Zapraszamy do udziału w warsztatach: „Jesteś piękna – odkryj swoje piękno”. Odbędą się one w dniu 30 maja (w sobotę) przy naszym kościele; początek od godz. 15.00 a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Poprowadzi je Iwona Pietrala: wokalistka i autorka książki dla kobiet. Temat warsztatów: jak żyć w obfitości jako ukochana córka Boga, jak rozwijać kobiecość w oczach Boga, jak odkrywać swoje talenty, aby czerpać z nich radość i dzielić się nią z innymi. Warsztaty są dla kobiet w każdym wieku. Będą okazją do wysłuchania konferencji, spotkania przy kawie i modlitwy. Liczba miejsc jest ograniczona a koszt to dobrowolna ofiara. Zapisy u p. Kasi: tel. 518 266 220.
Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i zdrowia oraz odwagi św. Jana Chrzciciela, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa wobec ludzi.
w środę wspomnienie NMP z Fatimy i procesja z figurą Matki Bożej;
w czwartek święto św. Macieja Apostoła;
w piątek początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego;
w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera, męczennika i patrona Polski.
W sobotę pierwsza Komunia święta dzieci z klas trzecich, a za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie i rocznica pierwszej Komunii świętej klas czwartych. Spowiedź w piątek dla dzieci klas trzecich i najbliższych o godz. 15.00, natomiast dla klas czwartych od godz. 16.00.
Zapraszamy do udziału w warsztatach: „Jesteś piękna – odkryj swoje piękno”. Odbędą się one w dniu 30 maja (w sobotę) przy naszym kościele; początek od godz. 15.00 a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Poprowadzi je Iwona Pietrala: wokalistka i autorka książki dla kobiet. Temat warsztatów: jak żyć w obfitości jako ukochana córka Boga, jak rozwijać kobiecość w oczach Boga, jak odkrywać swoje talenty, aby czerpać z nich radość i dzielić się nią z innymi. Warsztaty są dla kobiet w każdym wieku. Będą okazją do wysłuchania konferencji, spotkania przy kawie i modlitwy. Liczba miejsc jest ograniczona a koszt to dobrowolna ofiara. Zapisy u p. Kasi: tel. 518 266 220.
Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i zdrowia oraz odwagi św. Jana Chrzciciela, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa wobec ludzi.
W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krzysztofa Kamińskiego i śp. Mariana Malinowskiego. Wieczny odpoczynek...
w środę święto świętych apostołów Filipa i Jakuba;
w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a po różańcu – litania do Matki Bożej; zapraszamy osoby należące do Złotej Róży, Margaretki i osoby adorujące w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego;
w piątek uroczystość św. Stanisława; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Za tydzień taca na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej i początek dni modlitw o urodzaje.
Zapraszamy do udziału XXXVI Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno (15-24 lipca 2026 r.). Zapisy ruszają 15 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej: suwalki-wilno.salezjanie.pl
Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa wobec ludzi.
Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci klas czwartych, które będą w tym roku przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie natomiast spotkanie dzieci klas trzecich.
W tym tygodniu:
w środę, piątek i sobotę kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele;
w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej (rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau – 1945 r.);
w pierwszy piątek odwiedzimy chorych a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej (nie będzie spowiedzi dla dzieci o godz. 16.00); po różańcu – litania do Matki Bożej;
w pierwszą sobotę będziemy przeżywać przeniesioną z niedzieli uroczystość NMP Królowej Polski; dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.30; to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Polonii i Polaków za Granicą; od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i po różańcu – litania do Matki Bożej.
Za tydzień w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00, a spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.00.
Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa wobec ludzi.
W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Karbowskiego. Wieczny odpoczynek...