Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Prenumerata e-posłańca

Prenumerata e-ogłoszeń

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XVII niedziela zwykła 2017 23.07.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 23 lipca 2017 05:46
  1. W tym tygodniu Ks. Infułat Kończy swój urlop w naszej parafii i dlatego już dzisiaj pragnę wyrazić wdzięczność za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie Ks. Infułatowi dr Janowi Sołowianiukowi. Ks. Infułat ubogaca nas kolejny rok darem modlitwy i piękna Bożego Słowa. To wielka łaska w czasie kiedy księża prowadzą wakacyjne rekolekcje, pielgrzymi, obozy harcerskie i mają urlopy móc gościć tak bogatą Osobowość. Dziękuję Ks. Infułatowi za kapłańską przyjaźń i pracowitą obecność w naszej wspólnocie. Życzymy Ks. Infułatowi  wiele łaski zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz już dziś zapraszamy za rok.
  2. We wtorek, 25 lipca wspominamy Św. Krzysztofa, patrona kierowców i już dziś poświęcamy po każdej Mszy św. nasze pojazdy i powierzamy sie opiece Bożej przez Jego orędownictwo. Ofiarą możemy wesprzeć misjonarzy polskich pracujących na Syberii i Ameryce południowej. Bóg zapłać.
  3. 26 lipca, we środę, przeżywamy wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Marii Panny. Modlimy się za Solenizantki i Solenizantów a szczególnie za Babcie i Dziadków i wszystkich Seniorów. W modlitwie dziękczynienia i prośby błagamy łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo.
  4. Pragnę podziękować Panu Burmistrzowi Wojciechowi Walulikowi i Firmie Miejskie Wodociągi i Kanalizacje za życzliwość w procedurze wybudowania przyłącza i stosownej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Za tydzień ofiarą na tace będziemy mogli uregulować zobowiązania za to przyłącze i godnie funkcjonujące przy Kapliczce toalety.
  5. Pragnę tez podziękować Pani Staroście Katarzynie za otwartość na przemodelowanie zieleni ronda przy Kaplicy pana Jezusa Klęczącego aby jej nie przesłaniały a także na otwartość na zawieszenie tabliczek kierunkowych do Kaplicy na drogach powiatowych.
  6. Zachęcam do czytania prascy katolickiej.
  7. Na czas wakacji i urlopów życzmy naszym Parafianom dużo radości, optymizmu, dobrej pogody wielu budujących przeżyć oraz opieki Bożej wszystkim podróżującym.
 
Kaplica pogrzebowa Św. Jana Chrzciciela w Augustowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 stycznia 2016 16:23

Parafia św. Jana Chrzciciela w Augustowie dysponuje profesjonalną Kaplica pogrzebową i obszernym parkingiem.
Ważną okolicznością jest bliskość świątyni i możliwość skorzystania z sakramentów św.  czy odprawienia Mszy św. w gronie rodzinny jeszcze przed pogrzebem.  
Także bliskość mieszkańców sprawia, ze wielu sąsiadów i znajomych ma większa możliwość pomodlenia się czy pożegnania ze zmarłym.

Parafia ma dobrą współpracę z:
Zakładem Pogrzebowym Betania - tel. 87 644 51 73 prowadzonym przez Caritas przy ul. Skorupki 8
oraz
Zakładem Pogrzebowym "Kalla" z terenu naszej Parafii - tel. 87 643 11 20 lub 601812485

 


Main page Contacts Search Contacts Search