Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 14 maja 2024 13:18
 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Codziennie, przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy nowennę przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę. Program odpustu w Studzienicznej jest wywieszony w gablocie.
 2. Wczoraj pięćdziesięcioro dziewięcioro dzieci naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy świętej i przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dzień wcześniej przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, a teraz przeżywają Biały Tydzień.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po różańcu przed Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu: jutro wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja - apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 5. W czwartek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski, który oddał życie za wiarę i był wierny Bogu aż do śmierci. To Patron na trudne czasy, a takie teraz przeżywamy, kiedy wolność naszej Ojczyzny jest zagrożona. Niedawno odmawialiśmy nowennę za jego wstawiennictwem i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ”Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”. Pragniemy, aby relikwie tego męczennika i orędownika spraw narodowych, który przepowiedział odzyskanie przez Polskę niepodległości, znajdowały się również w naszym kościele. Dlatego zapraszamy do wyjazdu po jego relikwie do Warszawy, w poniedziałek 20 maja. Prośmy Boga przez wstawiennictwo św. Andrzeja o jedność i pokój w Polsce i na świecie.
 6. Zachęcamy, aby indywidualnie, począwszy od jutra, tj. 13 maja, rozpocząć dziewięciodniową nowennę do świętej Rity, której liturgiczne wspomnienie będziemy obchodzić 22 maja.
 7. W sobotę, 18 maja w Studzienicznej odbędzie się Stacja Kongresowa Dzieci połączona z Dniem Dziecka i Spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Początek o godz. 8.00 a o 12.00 Msza św. transmitowana przez telewizję Trwam. Do udziału zaproszone są wszystkie dzieci: z Podwórkowych Kółek Różańcowych, komunijne, rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, ministranci i ze scholi dziecięcych.
 8. W najbliższą niedzielę, 19 maja - rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych o godz. 12.00. Próba 16 maja (czwartek) o godz. 16.30. Przypominamy, aby w tym tygodniu dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej, a okazja jest codziennie przed Mszą świętą wieczorną.
 9. Do nabycia majowy numer "Martyrii".
 10. Na nowy tydzień życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu, niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5.05.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 05 maja 2024 08:39
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej, a diakonowi Mateuszowi za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są codziennie w kościele po różańcu.
 3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszych rodzin po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy naszej parafii, zaprasza w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Jutro święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 6. W najbliższy piątek dzieci z klas trzecich przystąpią pierwszy raz do sakramentu pokuty i pojednania a w sobotę ich Pierwsza Komunia święta.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych - 19 maja o godz. 12.00. Próba 16 maja (czwartek) o godz. 16.30. Przypominamy, aby w najbliższym czasie dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej.
 8. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w najbliższą niedzielę będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Bardzo dziękujemy osobom z byłego Klubu Seniora za ofiary złożone na organy piszczałkowe do naszego kościoła.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca.
 11. Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 12:17
 1. Jutro, w święto św. Katarzyny Sieneńskiej, będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 2. W środę rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe bezpośrednio po różańcu, aby śpiewem litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Matki Bożej w naszych codziennych potrzebach.
 3. W tym tygodniu, w pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i nabożeństwo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
 4. W czwartek Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej na 2 i 3 maja.
 5. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze święte będą celebrowane o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę święcenia diakonatu w Janówce.
 7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 10.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na rachunek parafialny na organy piszczałkowe do naszego kościoła.
 9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki to: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca, a więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 10. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w wyznawaniu wiary.
 
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 kwietnia 2024 10:40
 1. Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj także trwa druga tura wyborów w naszym mieście na stanowisko burmistrza miasta. Pragniemy przypomnieć, że dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy naszej "małej" Ojczyzny. Ludzie wierzący powinni oddać głos na osobę, której postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym.
 2. Jutro, jak każdego 22-go miesiąca nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Rity. Przynieśmy czerwone róże, które poświęcimy. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach błagalnych i dziękczynnych, które chcemy polecić przez wstawiennictwo św. Rity.
 3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej diecezji. To także dzień imienin biskupa Jerzego, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej uprzejmie zawiadamia, że akolita Mateusz Michniewicz ma przyjąć święcenia diakonatu w dniu 4 maja 2024 r. w kościele pw. Zwiastowania NMP w Janówce. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek zastrzeżenia wobec wymienionego kandydata do święceń, to zobowiązany jest w sumieniu o tym powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku do dnia 29 kwietnia 2024 r. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu oraz w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.
 5.  Bardzo dziękuję za indywidualną ofiarę złożoną w minionym tygodniu na organy piszczałkowe do naszego kościoła. Ich wybudowanie będzie stanowić pełniejsze wyposażenie naszego kościoła, a pragniemy, aby piękno muzyki i liturgii jeszcze bardziej zbliżało nas do Boga.
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach od 19 do 30 września prosimy o wpłatę zaliczki. Koszt pielgrzymki to: 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca, a więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 7. Na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Kalisz z ul. Młodości, l. 98 i Bolesław Klukowski z ul. Rajgrodzkiej, l. 85. Wieczny odpoczynek...
 
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 06:09
 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Dzisiaj, wzorem ubiegłych lat, każdy otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma Świętego. Po krótkiej osobistej modlitwie - weźmy z koszyka kartkę z zaznaczonymi wersetami Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo Święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 2. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Zachęcamy do lektury czasopism. Są dwa miesięczniki: "Różaniec" i "Anioł Stróż" (dla dzieci).
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 19-30 września, koszt 1800 zł i 700 euro. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 5. Na nowy tydzień życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
Święcenia Diakonatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 12 kwietnia 2024 07:40

alt

 
Rekolekcje o adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 12 kwietnia 2024 07:33

W dniach 26-28 kwietnia 2024 r. w Domu Rekolekcyjnym im. Św. Jana Pawła II przy Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbędą się Rekolekcje o adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie - „Jestem… zanurz się w Miłość i słuchaj!”

Organizatorem rekolekcji jest ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame. Konferencje wygłosi s. Kazimiera Fleran ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, która zajmuje się koordynacją i formacją grupy adorującej Jezusa w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie.

Rozpoczęcie: 26 kwietnia o godz. 18.00, zakończenie: 28 kwietnia około 15.00.

Opłata za udział w rekolekcjach – opcje do wyboru:

 • 280 zł od osoby (cena obejmuje pełne wyżywienie i noclegi)
 • 200 zł od osoby (tylko posiłki, noclegi poza Domem Rekolekcyjnym)
 • 40 zł od osoby (udział w części formacyjnej bez posiłku i noclegów)

Przy zapisach należy wskazać wybraną opcję w polu: UWAGI.

Pozostałe informacje na temat organizacji rekolekcji oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie internetowej

https://ekipy.end.org.pl/formacja/rekolekcje/#rejestracja

Kontakt do pary odpowiedzialnej za organizację Rekolekcji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7.04.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 12 kwietnia 2024 07:30
 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiaj wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału i pamiętajmy, że dzisiaj katolicy muszą bronić wolności religijnej. Katolik z dobrze uformowanym sumieniem wybiera osoby, które reprezentują jego wartości, nie wypierają się Chrystusa, ale Jemu służą i o Nim dają świadectwo, bronią życia, zachowują dekalog, nie wstydzą się tego, kim są oraz naprawdę im zależy na dobru tej "małej" Ojczyzny, jakim jest rodzinne miasto, powiat i województwo.
 3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku. Msze św. o 7.00, 10.30 i 18.00.
 4. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 19-30 września, koszt 1800 zł i 700 euro. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 6. Na nowy tydzień życzymy doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy.
 7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Cecylia Prawdzik. Wieczny odpoczynek...
 
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 01 kwietnia 2024 19:18

zmartwychwstanie – Portal Tezeusz – Chrześcijanie w świecie

 1. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne: za wszelką pomoc, życzliwość i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Jutro w poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania - Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca na KUL Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, nabożeństwo i Msza święta. W pierwszy czwartek w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godz. 19.00 Msza święta.
 4. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy wielkanocnej.
 5. W sobotę, 6 kwietnia, tym razem w naszej parafii, od godz. 18.00 comiesięczne modlitewne spotkanie w intencji Ojczyzny. Zapraszamy razem z Wojownikami Maryi na noc walki o błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. W programie m. in. o 18.00 Msza św., różaniec, nabożeństwo wynagradzające i medytacja pierwszosobotnia, modlitwy za wstawiennictwem świętych i błogosławionych narodu polskiego i zakończenie o północy Mszą świętą. Więcej szczegółów na plakacie.
 6. Za tydzień uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od niedzieli miłosierdzia, czyli 7 do 10 kwietnia przypadają w naszej parafii dni modlitw o nowe powołania kapłańskie. Ks. Proboszcz z kościoła Miłosierdzia Bożego w Augustowie zaprasza na odpust do swojej parafii.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 19-30 września, koszt 1800 zł i 700 euro. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Teresa Czyżewska. Wieczny odpoczynek...
 
NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 24 marca 2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 24 marca 2024 19:13
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 2. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką z racji rocznicy zbrodni w Markowej i Narodowy Dzień Życia.
 3. Jutro Ogólnopolski Dzień Trzeźwości i 32. rocznica ustanowienia Diecezji Ełckiej. Tego dnia będzie można podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli chcesz uratować nowe życie to podejmij duchową adopcję, która jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, bo dzisiaj wielu chce zabijać dzieci, chcą nawet wprowadzić pigułkę dzień po rozpuście i cudzołóstwie. Duchowa adopcja trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy świętych o godz. 7.00 i 18.00. Specjalne deklaracje są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła i w zakrystii.
 4. Zapraszamy do przygotowania dekoracji świątecznych w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej: Odnowę w Duchu Świętym, Domowy Kościół i wszystkich chętnych.
 5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której adoracja do godz. 22.00, na którą serdecznie zapraszamy; prosimy także wspólnoty: 19.30-20.30 - Rycerze Świętego Jana Pawła II, Męskie Koło Różańcowe Św. Jana Pawła II i Ćwiarę; 20.30-21.30 - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i Koła Różańcowe: Różaniec rodziców za dzieci: Św. Rity, Św. Józefa i Św. Jana Chrzciciela.
 6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy świętej, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Oczyśćmy po zimie krzyże przydrożne.
  • O godz. 8.00 zapraszamy na wspólną modlitwę psalmami tzw. Ciemną Jutrznię, a następnie od godz. 9.00 na adorację Pana Jezusa.
  • Do adoracji zapraszamy poszczególne wspólnoty: 9.00-10.00 - Domowy Kościół; 10.00-11.00 - Odnowę w Duchu Świętym; 11.00-12.00 - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży; 12.00-13.00 - Oazę Dorosłych i Koło Różańcowe pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego; 13.00-14.00 - Koło Różańcowe pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; 14.00-15.00 - Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Częstochowskiej; 16.00-17.00 - Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Miłosierdzia; 17.00-18.00 - Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • O godz. 15.00 - Droga krzyżowa.
  • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Zapraszamy na nią od godz. 20.00-21.00 - Koło Różańcowe pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; 21.00-22.00 - Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Bolesnej.
  • Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 7. W Wielki Piątek wszystkie osoby od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby między 18. a 60. rokiem życia dodatkowo obowiązuje spożycie tylko jednego posiłku do syta z trzech posiłków spożywanych tego dnia.
 8. Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Tego dnia nie sprawujemy Najświętszej Ofiary, ale w oczekiwaniu na radość wielkanocną trwamy w zamyśleniu nad śmiercią Zbawiciela. O godz. 8.00 zapraszamy na wspólną modlitwę psalmami – Ciemną Jutrznię. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę: od 9.00 do 16.00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim mieszkańców poszczególnych ulic:
 • 9.00-10.00: Kwaśna, Zielona, Wilcza, Rzepakowa, Głowackiego, Łopianowa
 • 10.00-11.00: Pszenna, Skroniowska, Weterynaryjna, Słowicza, Żurawia, Spójna, Orla, Al. Jana Pawła II, Skrajna
 • 11.00-12.00: Biernatki, Rajgrodzka, Wycieczkowa, Szuwarowa, Wójtowskie Włóki, Mazurki, Barwna, Brunatna, Biwakowa
 • 12.00-13.00: Młodości, Bociania, Raczkowska, Kwarcowa, Kamienna, Bazaltowa, Łamana, Zakole, Krzywa, Piaskowa
 • 13.00-14.00: Glinki, Ostra, Prosta, Wapienna, Gołębia, Wiewiórcza, Łączna, Zygmuntowska, Plater, Pensjonatowa, Sitowia, Lasanek, Willowa, Kalmusowa, Plażowa
 • 14.00-15.00: Ślepsk, Ciepła, Tatarakowa, Letnia, Nowomiejska, Wiśniowa, Jagodowa
 • 15.00-16.00: Czereśniowa, Słoneczna, Wrzosowa, Jabłoniowa, Malinowa, Łąkowa, Agrestowa
 • 16.00-17.00: Łazienna, Zakątek, Cicha, Wiejska, Kościuszki, Dąbrowskiego, Konarskiego, Wczasowa
 • 17.00-18.00: Śliwkowa, Mirabelki, Morelowa, Derak, Truskawkowa, Wiosenna
 • 18.00-19.00: Staszica, Cienista, Spacerowa, Dąbrowskiej, Złota, Ukośna, Żeglarska
 • 19.00-20.00: Żywiczna, Orzeszkowej, Borki, Masztowa, Kręta, Nad Nettą, Nadbrzeżna
 • 20.00-21.00: Jasna, Garncarska, Sadowa, Porzeczkowa, Wioślarska, Nadrzeczna, Kopernika
 1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w nocy Mszą Wigilii Paschalnej dopiero po zapadnięciu zmroku o godz. 21.00, po której zgodnie ze starożytną tradycją odbędzie się procesja rezurekcyjna wokół kościoła, uroczyście i radośnie ogłaszająca światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. To najbardziej uroczysta Msza święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. To liturgia nad liturgiami! Ta celebracja, najbardziej uroczysta ze wszystkich liturgii w roku, najdłuższa, najpiękniejsza i najważniejsza należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Tym samym otwiera ona pięćdziesięciodniowy okres wielkanocnej radości. Jak Triduum Paschalne jest centrum całego roku kościelnego, tak Wigilia Paschalna stanowi ośrodek Triduum Sacrum. Zabierzmy na nią świece, bo będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, na które tak jak pierwsi chrześcijanie, czekaliśmy cały rok. Chrzest zanurza nas w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby tego momentu nie przespać. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę pozostałe Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Również w niedzielę wieczorem kończy się uroczysty obchód Triduum Paschalnego.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 19-30 września, koszt 1800 zł i 700 euro. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 3. Na nowy tydzień życzymy doświadczenia bliskości Boga i odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy.
 4. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jolanty Kamińskiej. Wieczny odpoczynek...
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Main page Contacts Search Contacts Search