Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu 4.12.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 03 grudnia 2022 22:15

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji naszych rodzin po Mszy świętej o godz. 12.00. Zakończenie po koronce do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dzisiaj ofiarami do puszki możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek przeżywamy rekolekcje adwentowe. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek. Msze św. w poniedziałek i we wtorek o 6.30, 10.30, 17.00 i 19.00. W kaplicy w poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy świętej i nabożeństwa. Intencja mszalna z kaplicy będzie odprawiona w kościele. Kancelaria w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w sobotę.
 3. We wtorek wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa, a w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czwartek Msze św. o 6.30, 10.30, 17.00 (w kaplicy) i 18.00.
 4. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy z lampionami do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w dni powszednie o 6.30. Niech piękno wyśpiewanej Mszy św. i bogactwo adwentowej liturgii pobudzi nas do gorliwszej pracy nad sobą, aby z czystym sercem w święta śpiewać kolędy, a kiedyś spotkać się w niebie z Bogiem. Przed Mszą św. roratną - dwadzieścia minut wcześniej - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Bożena Janiszewska i Halina Olszewska. Wieczny odpoczynek...


 
I Niedziela Adwentu 27.11.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 27 listopada 2022 17:56

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, w pierwszy piątek odwiedziny chorych a w pierwszą sobotę różaniec o 17.20.
 2. Roraty, poprzedzone Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, w dni powszednie o godz. 6.30, na które serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony, a dzieci niech przyniosą serduszka do wylosowania figurki Matki Bożej.
 3. Czas Adwentu sprzyja różnym akcjom dobroczynności. Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy do udziału w jednej z nich: "Paczuszka dla Maluszka". Jej organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. W tym roku jest to zbiórka przede wszystkim środków czystości i artykułów kosmetycznych. W bocznym wejściu do naszego kościoła, przy obrazie Św. Jana Pawła II, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto chce pomóc może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszym mieście.
 4. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje adwentowe.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji naszych rodzin po Mszy świętej o godz. 12.00. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej przynoszą do poświęcenia na Mszę św. o godz. 12.00 medaliki Matki Bożej Niepokalanej. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Na nowy tydzień życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, opieki Niepokalanej i odwagi św. Jana Chrzciciela.

 
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 20 listopada 2022 09:30
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego zadaniem jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 2. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu, można dzisiaj, uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny: pani organistce, scholi, chórzystom, składamy serdeczne podziękowanie i życzymy dalszego rozwijania otrzymanych talentów.
 5. Zmarłych, których imiona i nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie koronki do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a następnie w ich intencji o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.
 6. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Od poniedziałku będzie je roznosił p. Franciszek, który ma upoważnienie z naszej parafii. Jeśli kogoś nie zastanie w domu, to zapraszamy po opłatki do zakrystii lub kancelarii.
 7. Dziękuję za troskę o kościół i kaplicę, jak również wyrażam wdzięczność osobom ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i paniom: Helenie i Stanisławie, za pomoc w sprzątnięciu liści wokół kościoła.
 8. W najbliższy piątek, 25 listopada, Wojownicy Maryi, zapraszają do Parafii Miłosierdzia Bożego w Augustowie na Noc Walki o błogosławieństwo Boże Polsce. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 i zakończenie Mszą św. o 23.00. Więcej szczegółów na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Za tydzień taca na WSD w Ełku.
 10. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu.
 
XXXIII Niedziela w ciągu roku 13.11.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 13 listopada 2022 07:41
 1. Zapraszamy codziennie na wypominki o 17.30. O godz. 18.00 Msza święta w intencji naszych zmarłych. Przyjdźmy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.
 2. Dziękuję wszystkim osobom, które zapisały się na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Można jeszcze dopisać się do tego grona. Są osoby, które przez cały tydzień, codziennie, adorują Jezusa przez godzinę. Bardzo zapraszam te osoby, które jeszcze się wahają. Ten czas nie będzie stracony, ale owocny.
 3. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec o błogosławieństwo i pokój Polsce i światu na Rynek Zygmunta Augusta o 13.15.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. To święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Za tydzień taca na ogrzewanie kościoła i kaplicy.
 5. Za tydzień w niedzielę, w Bazylice NSJ, na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja 21-go roku Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Po Mszy św. koronka do Ducha Świętego i konferencja. Zapraszamy wszystkich chętnych i nie tylko uczestników Nowenny.
 6. W tym tygodniu:
  • - w środę święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • - w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (1207-1231), gorliwej żony i matki, a później tercjarki św. Franciszka, oddanej pokucie i dziełom miłosierdzia;
  • - w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
 7. Na nowy tydzień życzymy wrażliwości na Boże natchnienia i odwagi św. Jana Chrzciciela w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Dobrowolski. Wieczny odpoczynek...
 
Transmisje Mszy Świętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 20 marca 2020 07:36

alt

Transmisje niedzielnych Mszy Świętych prowadzone są o godz. 7.00 i dodatkowo o godz. 11.00 w TVP 1, o godz. 9.30 w Telewizji TRWAM oraz o godz. 13.00 w TV Polonia. Również Polsat transmituje Mszę Świętą w niedzielę o godz. 9.00 w kanale Polsat News i o godz. 10.30 w kanale Polsat Rodzina. Transmisje niedzielnych Mszy Świętych prowadzone są też w radiu, m.in. w Pierwszym Programie Polskiego Radia o godz. 9.00 i o godz. 19.00, w Radiu Maryja o godz. 9.00 oraz w rozgłośniach diecezjalnych i lokalnych.

Więcej…
 
Psalm 91 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 20 marca 2020 11:31

Kto przebywa w pieczy Najwyższego
i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,
mój Boże, któremu ufam».
Bo On sam cię wyzwoli
z sideł myśliwego
i od zgubnego słowa.
Okryje cię swymi piórami
i schronisz się pod Jego skrzydła:
Jego wierność to puklerz i tarcza.

Więcej…
 
Litania do Św. Rocha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 17 marca 2020 13:53

Święty Roch (ur. w Montpellier we Francji, zm. przed rokiem 1420) − tercjarz franciszkański, święty Kościoła katolickiego.
Roch urodził się jako jedyny syn rządcy Montpellier. W wieku 19 lat stracił oboje rodziców.
Po sprzedaniu znacznego majątku rodziców rozdał wszystko ubogim i wyruszył do Rzymu. We włoskim miasteczku Acquapendente zastała go epidemia dżumy. Tam w miejscowym szpitalu opiekował się zarażonymi. W Rzymie spędził 3 lata, gdzie dokonał wielu cudownych uzdrowień.
W czasie powrotu do Francji zaraził się dżumą w Piacenzie. By nie zarażać innych, ukrył się w pobliskim lesie. Według podania wytropił go tam pies, który przynosił mu pożywienie. Miał wówczas cudownie wyzdrowieć. Udał się w drogę powrotną do Francji, lecz na granicy wzięty został za szpiega włoskiego, umarł potem w więzieniu nierozpoznany.
W całej Europie zaczął się szerzyć kult św. Rocha.
W Polsce był czczony już w XV wieku, obok św. Sebastiana, i stał się patronem chroniącym od zarazy.
W tym czasie w Wenecji i Rzymie powstawały bractwa jego imienia. W Rzymie papież Aleksander VI wystawił ku jego czci kościół, papież Pius IV ufundował szpital, oddając go bractwu św. Rocha (1560). W szerzeniu kultu pomogli franciszkanie ponieważ był tercjarzem franciszkańskim.
Papież Pius IX ogłosił św. Rocha patronem Montpellier. W 1585 papież Grzegorz XIII umieścił jego imię w Martyrologium Rzymskim. Powstała rodzina zakonna rochici. Wiele miast nosi nazwę na cześć świętego. Wybudowano tysiące kościołów i kaplic ku jego.

Litania do Świętego Rocha

Kyrie elejson, Chryste elejson.
Chryste, usłysz nas! Chryste, wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba Boże zmiłuj się nad nami!
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami!
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami!
Święta Trójco jedyny Boże zmiłuj nad nami
Święta Maryo, - módl się za nami!
Święta Boża Rodzicielko,
Święta Panno nad pannami,
Święty Rochu, Chrystusa wyznawco,
Święty Rochu, drogi klejnocie wszystkiego świata,
Święty Rochu, patronie chorych i konających,
Święty Rochu, godny Synu i ozdobo królestwa francuzkiego,

Czytaj dalej
 
Modlitwa papieża Leona XIII PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 19 stycznia 2020 21:30

"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

 


Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.


Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 661640
Main page Contacts Search Contacts Search