Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela zwykła 26.07.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 26 lipca 2020 09:41
 1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw i szanujmy ich trud.
 2. We wtorek w Kaplicy o 17.30 nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego. Można napisać na kartkach swoje prośby i podziękowania do Pana Jezusa, a w piątek o 17.30 Droga Krzyżowa.
 3. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.50 polecamy wszystkie sprawy naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.
 4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. To także 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o poległych za wolność Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą świętego Franciszka z Asyżu.Porcjunkula, czyli kawałeczek, drobna część, to niewielka kapliczka, która obecnie mieści się w bazylice Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem, a została wybudowana przez pielgrzymów wracających z Ziemi Świętej wiozących ze sobą grudkę ziemi z grobu Matki Bożej. Matka Boża, ukazując się św. Franciszkowi w otoczeniu aniołów, powiedziała, że w zamian za jego gorliwość w staraniach o zbawienie dusz, może on poprosić o łaskę, jaką zechce. Św. Franciszek poprosił, aby wszyscy, po odbytej ze skruchą spowiedzi i po nawiedzeniu kaplicy Porcjunkuli, mogli otrzymać odpust zupełny i przebaczenie wszystkich grzechów. Początkowo odpust zupełny Porcjunkuli można było uzyskać 2 sierpnia wyłącznie w kościele Matki Bożej Anielskiej w Asyżu. Jednak później został on rozszerzony na wszystkie kościoły parafialne. Aby uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli należy:
    • pobożnie nawiedzić kościół (od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia)
    • odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary
    • przystąpić do spowiedzi świętej
    • przyjąć Komunię świętą
    • pomodlić się w intencjach Ojca Świętego
    • wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu

Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty i pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. Do nabycia wakacyjny numer Martyrii.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w głoszeniu prawdy wobec bliźnich i świata oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła:  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...

 
XVI Niedziela zwykła 19.07.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 20 lipca 2020 07:47
 1. W najbliższą środę święto świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Tego dnia zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą świętą o godz. 18.50.
 2. W czwartek, święto świętej Brygidy, patronki Europy, znanej szczególnie z Tajemnicy szczęścia.
 3. W sobotę święto świętego Jakuba Apostoła. Również tego dnia czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej Mszy św. w sobotę i w najbliższą niedzielę. Ofiary składane przy tej okazji jako podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry - przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. Do nabycia wakacyjny numer Martyrii na lipiec i sierpień oraz książka pt. Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Błogosławionej Mariannie Biernackiej - teściowej, pochodzącej z naszej diecezji, która oddała życie za synową oczekującą narodzin dziecka (po 15 zł).
 5. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w byciu świadkiem Jezusa Chrystusa wobec bliźnich i świata oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 6. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesławy Sadowskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XV Niedziela zwykła 12.07.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 14 lipca 2020 11:31
 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech nasze zachowanie w kościele i kaplicy ma właściwą powagę i należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny, a dokonany wybór pokaże przez najbliższe lata, jak będą rozwiązywane polskie sprawy i jak będzie się kształtować życie w naszych rodzinach.
 3. W środę o 18.50 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przez Jej wstawiennictwo będziemy kierować do Boga nasze osobiste, rodzinne i wspólnotowe intencje.
 4. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które przypomina o noszeniu szkaplerza. Maryja obiecała każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Gdyby ktoś chciał nosić z wiarą i miłością taki znak pobożności, to możemy go uroczyście nałożyć i przyjąć do Bractwa Szkaplerznego. To maryjne wspomnienie przypomina także zakon karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.
 5. Chrzty w naszej parafii odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 i trzecią - o 12.00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający dzień chrztu po Mszy św. wieczornej.
 6. Wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościół i jego otoczenie oraz przy Grocie NMP - bardzo dziękujemy. Słowa wdzięczności kierujemy także do Pań, które sprzątnęły kaplicę. Bóg zapłać!
 7. Zachęcam wszystkich, którzy pragną duchowo uczestniczyć w 30 Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej z Suwałk do Ostrej Bramy od 15 do 24 lipca, aby sięgnęli po informację ze strony internetowej www.suwalki-wilno.salezjanie.pl, skąd można także wydrukować kartę pielgrzyma duchowego. Kilka egzemplarzy znajduje się na stoliku za ławkami.
 8. W najbliższą sobotę odbędzie się rowerowa pielgrzymka kobiet z Augustowa do Rajgrodu. Zbiórka przy bazylice o 7. 15. Powrót ok. 19.00. Mogą w niej uczestniczyć również całe rodziny.
 9. Do nabycia nowy numer Martyrii. Jest to podwójny egzemplarz, zafoliowany, na lipiec i sierpień, razem z dodatkiem oraz książka pt. Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Błogosławionej Mariannie Biernackiej - naszej diecezjance i teściowej, która oddała życie za synową oczekującą narodzin dziecka (książki po 15 zł).
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Kozłowską. Wieczny odpoczynek...
 
XIV Niedziela zwykła 5.07.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 05 lipca 2020 09:31
 1. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msze święte wieczorne w naszym kościele o 19.00, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego - o 18.00. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty - od 9.00 do 10.00.
 2. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych. W modlitwie polećmy tych, którzy pomagają duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W środę o 18.50 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. w Lipsku z racji odpustu ku czci bł. Marianny Biernackiej.
 5. Za tydzień II tura wyborów prezydenckich. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny. Katolik powinien wybierać zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem. Wybrać osobę, która zachowuje wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny i naprawdę troszczy się o dobro społeczeństwa.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystości związane z uczczeniem Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r. Rozpoczęcie o godz. 17.45 od złożenia kwiatów przed Domem Turka na ul. 3 Maja 16, w którym więziono Ofiary Obławy Augustowskiej. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Do nabycia wakacyjny numer "Martyrii".
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Irmy Rafalczyk. Wieczny odpoczynek... 
XIII Niedziela zwykła 28.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:23
 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu polecamy Bożej opiece Kościół święty z Piotrem naszych czasów - papieżem Franciszkiem. Msze św. o 7.00 i 18.00, a w Kaplicy o 17.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Od 1 lipca do 31 sierpnia zmieniają się godziny codziennych Mszy świętych wieczornych. W Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego - Msza św. o 18.00, a w kościele - o 19.00. Rano - bez zmian - o 7.00. Kancelaria czynna w wakacje we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30, a w soboty - bez zmian, od 9.00 do 10.00.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.50.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie ma odwiedzin chorych.
 6. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny.
 7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlop życzymy, aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też pełny dobra i wzrostu duchowego.
 8. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 9. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leokadii Dyczewskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XII Niedziela zwykła 21.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 22 czerwca 2020 06:43
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez całą oktawę Bożego Ciała przybywali do naszej świątyni, aby oddać cześć i uwielbić Jezus ukrytego w Najświętszym Sakramencie, za wspólną modlitwę, niesienie krzyża, baldachimu, trybularza, kadzidła i dzwonków.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze. Razem z nimi składamy słowa wdzięczności. Ofiarodawców polecamy dobroci Boga!
 3. Dziękujemy mieszkańcom Wójtowskich Włók za dar na stół kapłański z okazji Mszy św. polowej.
 4. Wczoraj do Pierwszej Komunii świętej przystąpiło trzydzieścioro siedmioro dzieci naszej parafii, a dzień wcześniej do Pierwszej Spowiedzi świętej.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej - adoracja Najświętszego Sakramentu przed uroczystością odpustową w naszej parafii, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Wczoraj w adoracji w kościele uczestniczyło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a gdzie byli młodzi w tym roku bierzmowani?
 6. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 7. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To odpust w naszej parafii, postarajmy się, aby go uzyskać. Św. Jan Chrzciciel to Patron naszego kościoła i parafii. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Kaplicy o godz. 17.00, bo odpust możemy uzyskać tylko w kościele. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze święte o godz. 7.00, 11.00 z procesją wokół kościoła i 18.00. Odświeżmy i przeglądnijmy chorągwie i feretrony. Pomóżmy nazbierać dziewczynkom kwiatów do sypania w procesji. W Litanii do Wszystkich Świętych, święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. On pokazuje, jaką wartość ma prawda, stąd nie lękajmy się jej bronić. Niech jego wstawiennictwo dodaje nam odwagi! Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Na Świętym Miejscu - Msza św. o godz. 19.00.
 8. Jak w każdą środę w naszym kościele, 10 minut przed wieczorną Mszą św. tej uroczystości będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 9. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, możemy nie tylko podziwiać ich piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.
 10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 11. Za tydzień wybory prezydenckie. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny. Katolik powinien wybierać zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem. Wybrać osobę, która zachowuje wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny, Dekalog i naprawdę troszczy się o dobro społeczeństwa a nie prywatny czy osobisty interes, bądź jakiejś, wąskiej grupy obiecującej "złote góry" w czasie wizerunkowej kampanii, aby tylko przez kłamstwa dojść do celu.
 12. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 13. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 14. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anastazji Dzieniszewskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XI Niedziela w ciągu roku 14.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 14 czerwca 2020 15:08
 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św., a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Nie żałujmy także swego czasu na cichą adorację i rozmowę z Bogiem.
 2. Dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, pomysłowość oraz piękny wystrój włącznie z dywanem z kwiatów: Oazie Dorosłych, Domowemu Kościołowi, Odnowie w Duchu Świętym i Rycerzom Jana Pawła II.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To także Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. O godz. 14.00 w Bazylice NSJ w naszym mieście Msza św. dla młodzieży, o której przypominamy młodzieży, szczególnie bierzmowanej, z racji Diecezjalnego Dnia Młodzieży, a po wieczornej Mszy św. - adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, na którą zapraszamy.
 7. Słowa wdzięczności kierujemy do Pań, które wczoraj sprzątnęły kościół. Dziękujemy za sprzątnięcie kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, że od jutra rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i w zakładce rekrutacja na stronie internetowej szkoły.
 9. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Dobrzyniewicza. Wieczny odpoczynek...
 
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 7.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 07 czerwca 2020 19:09
 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Wspólnoty mogą spotykać się tylko w kościele. Limit wiernych w kościele został zniesiony, ale należy zachowywać między sobą odstępy, zakrywać usta i nos, obowiązuje to także tych, którzy czytają i śpiewają, a nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi.
 3. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30 - po której będzie procesja i 18.00. W Kaplicy o 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa Pana o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego narodu. Nie wolno organizować procesji do czterech ołtarzy po ulicach, stąd odbędzie się ona przy kościele z zachowaniem wymogów sanitarnych. Proszę wspólnoty: Oazę Dorosłych, Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym i Rycerzy Jana Pawła II o przygotowanie czterech ołtarzy.
 6. Do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego obecnego w Najświętszym Sakramencie na kolejne dni oktawy, na Mszę św. o godz. 18.00 i udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości.
 • Piątek: Agrestowa, Borki, Brunatna, Barwna, Biernatki, Bociania, Biwakowa, Czereśniowa, Cicha, Ciepła, Cienista, Dąbrowskiej, Dąbrowskiego, Derak
 • Sobota: Garncarska, Glinki, Gołębia, Głowackiego, Jabłoniowa, Jana Pawła II, Jasna, Jagodowa, Kwarcowa, Kościuszki, Kamienna, Kalmusowa
 • Niedziela: Kopernika, Kwaśna, Kręta, Krzywa, Konarskiego, Letnia, Lasanek, Łazienna, Łamana, Łączna, Łąkowa, Łopianowa, Masztowa
 • Poniedziałek: Malinowa, Morelowa, Mirabelki, Młodości, Mazurki, Nadbrzeżna, Nowomiejska, Nad Nettą, Nadrzeczna
 • Wtorek: Orzeszkowej, Ostra, Orla, Pensjonatowa, Prosta, Plażowa, Pszenna, Porzeczkowa,  Piaskowa, Plater, Rzepakowa, Raczkowska, Rajgrodzka, Skroniowska, Słowicza
 • Środa: Staszica, Skrajna, Ślepsk, Sitowia, Słoneczna, Spacerowa, Sadowa, Śliwkowa, Truskawkowa, Tatarakowa, Wilcza, Wiewiórcza, Wiosenna, Wiśniowa, Willowa,  Weterynaryjna
 • Czwartek: Wiejska, Wioślarska, Wrzosowa, Ukośna, Zygmuntowska, Zakątek, Zakole, Złota, Zielona, Żywiczna, Żeglarska, Żurawia.
 1. Zapraszamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dalszym ciągu trwają zapisy. Kościół jest otwarty przez cały dzień, a kaplica - dzień i noc.
 2. W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msza św. polowa w Biernatkach o godz. 10.00.
 3. Za tydzień po Mszach świętych będą zbierane ofiary na dwie rodziny, które w kwietniu br. ucierpiały wskutek pożaru.
 4. Proszę nie przestawiać ławek, które są przy kościele i ich nie łamać! To samo dotyczy placu zabaw. On jest dla dzieci, a nie jako miejsce na schadzki dla młodzieży i dorosłych!
 5. Do nabycia czerwcowa "Martyria" po 3 zł.
 6. Naszym Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 7. Całą parafię polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
DEKRET BISKUPA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 03 czerwca 2020 06:57

 
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 03 czerwca 2020 06:51
 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj kończymy transmisję niedzielnych Mszy św. online o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościele i kaplicy.
 3. Dekret Biskupa Ełckiego.
 4. W ostatni wtorek - 49 młodych dziewcząt i chłopców naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu tej uroczystości.
 5. Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - Głównej Patronki Diecezji. Msze święte: o 7.00, 10.00, 17.00 w Kaplicy i 18.00. To także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek, 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prośmy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też alumnów naszego seminarium, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. Naszym Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 11. Naszą parafię i wszystkie rodziny: dzieci, młodzież i dorosłych, polećmy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Patryka Cudnowskiego. Wieczny odpoczynek...
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
Main page Contacts Search Contacts Search