Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Archiwum
IV Niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 19 grudnia 2020 21:44

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

  1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne, była to okazja, aby skorzystać z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotować serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy zaprosić Pana Boga do tego, co stanowi nasze codzienne życie.
  2. Do czwartku włącznie roraty o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.10.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy świętej wieczornej w kaplicy i w kościele. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Po wieczerzy zapraszamy parafian i gości na Mszę św. dodatkową w kościele o godz. 21.00; następnie będzie Msza św. o godz. 22.00 w kaplicy i o północy również w kościele. Przed północą będziemy śpiewać kolędy w kościele i zgodnie z tradycją naszych ojców dzielić się radością z Bożego Narodzenia.
  4. W Boże Narodzenie, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian. Msza św. o godz. 10.30 będzie transmitowana online.
  5. W sobotę wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
  6. Dziękujemy za troskę o Dom Boży, jakim jest nasz kościół i kaplica, za ofiary składane na kościół, a dzisiaj na jego ogrzewanie. Dziękujemy za dar serca w postaci ofiarowanych produktów spożywczych i chemicznych, które zostaną przekazane osobom potrzebującym.
  7. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, ze względu na pandemię, odbędzie się w późniejszym terminie.
  8. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marty Dyczewskiej. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 545736
Main page Contacts Search Contacts Search