Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Archiwum
XXVII Niedziela w ciągu roku 04.10.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 03 października 2020 21:20
 1. Dziś, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Ojciec święty Franciszek obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o ustanie pandemii, o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w kościele o godz. 17.20, a później wieczorna Msza święta. W kaplicy pół godziny przed Mszą św., a we wtorek i piątek przed nabożeństwem. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy, proszę o odmawianie różańca w domach. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej;
 • we wtorek w kaplicy o 16.30 nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego;
 • w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (na patronalne święto - zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca); Nowenna do MBNP po różańcu;
 • w piątek w kaplicy o 16.30 Droga Krzyżowa.
 1. W tym roku w naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęło Komunię świętą trzydzieścioro dziewięcioro dzieci. Dziękuję rodzicom tych dzieci za ufundowane szaty liturgiczne: do sprawowania Najświętszej Ofiary - dwa nowe rzymskie ornaty i dziesięć stuł do sprawowania sakramentu pokuty i pojednania.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi, które rozpoczęły przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Tego dnia będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przybędzie do nas z Boliwii misjonarz fidei donum - ks. Wojciech Szypulewski, który będzie głosił słowo Boże.
 3. Do nabycia październikowa Martyria. Numer poświęcony głównie Matce Bożej i Jej potężnej broni, jaką jest różaniec. Są także kalendarze Caritas diecezjalnej na przyszły rok po 15 zł. jako cegiełka na Centrum Senioralne Misericordia.
 4. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 5. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Genowefy Karłowicz. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 545724
Main page Contacts Search Contacts Search