Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XII Niedziela zwykła 21.06.2020
XII Niedziela zwykła 21.06.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 22 czerwca 2020 06:43
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez całą oktawę Bożego Ciała przybywali do naszej świątyni, aby oddać cześć i uwielbić Jezus ukrytego w Najświętszym Sakramencie, za wspólną modlitwę, niesienie krzyża, baldachimu, trybularza, kadzidła i dzwonków.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze. Razem z nimi składamy słowa wdzięczności. Ofiarodawców polecamy dobroci Boga!
 3. Dziękujemy mieszkańcom Wójtowskich Włók za dar na stół kapłański z okazji Mszy św. polowej.
 4. Wczoraj do Pierwszej Komunii świętej przystąpiło trzydzieścioro siedmioro dzieci naszej parafii, a dzień wcześniej do Pierwszej Spowiedzi świętej.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej - adoracja Najświętszego Sakramentu przed uroczystością odpustową w naszej parafii, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Wczoraj w adoracji w kościele uczestniczyło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a gdzie byli młodzi w tym roku bierzmowani?
 6. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 7. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To odpust w naszej parafii, postarajmy się, aby go uzyskać. Św. Jan Chrzciciel to Patron naszego kościoła i parafii. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Kaplicy o godz. 17.00, bo odpust możemy uzyskać tylko w kościele. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze święte o godz. 7.00, 11.00 z procesją wokół kościoła i 18.00. Odświeżmy i przeglądnijmy chorągwie i feretrony. Pomóżmy nazbierać dziewczynkom kwiatów do sypania w procesji. W Litanii do Wszystkich Świętych, święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. On pokazuje, jaką wartość ma prawda, stąd nie lękajmy się jej bronić. Niech jego wstawiennictwo dodaje nam odwagi! Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Na Świętym Miejscu - Msza św. o godz. 19.00.
 8. Jak w każdą środę w naszym kościele, 10 minut przed wieczorną Mszą św. tej uroczystości będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 9. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, możemy nie tylko podziwiać ich piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.
 10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 11. Za tydzień wybory prezydenckie. Udział w nich - to patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny. Katolik powinien wybierać zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem. Wybrać osobę, która zachowuje wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny, Dekalog i naprawdę troszczy się o dobro społeczeństwa a nie prywatny czy osobisty interes, bądź jakiejś, wąskiej grupy obiecującej "złote góry" w czasie wizerunkowej kampanii, aby tylko przez kłamstwa dojść do celu.
 12. Do nabycia czerwcowa "Martyria".
 13. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 14. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anastazji Dzieniszewskiej. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 559406
Main page Contacts Search Contacts Search