Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Archiwum
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5.04.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 04 kwietnia 2020 21:39

Znalezione obrazy dla zapytania wjazd chrystusa do jerozolimy

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zamówione Msze święte odprawiamy o ustalonych godzinach, również w najbliższe dni, w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek, kiedy miały się odbyć rekolekcje. W związku z pandemią koronawirusa mogą w nich uczestniczyć tylko przedstawiciele rodziny zamawiającej intencję, czyli maksymalnie pięć osób.
  2. W Wielki Czwartek na pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, rozpoczniemy Triduum Paschalne. Transmisja na żywo w internecie.
  3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00, również na facebooku.
  4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Zachęcam do indywidualnego czuwania w kościele od godz. 9.00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Nie będzie tego dnia błogosławieństwa pokarmów w kościele. Tekst modlitwy przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. W sobotni wieczór o godz. 19.00 rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Na jej zakończenie zamiast procesji rezurekcyjnej kapłan podejdzie do drzwi kościoła i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do duchowego udziału w Świętym Triduum Paschalnym. Transmisja online z naszego kościoła na facebooku.
  6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. świąteczny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 18.00. Transmisja Mszy św. online o godz. 9.00, a w dni powszednie o godz. 15.00.
  7. Dziękuję za duchowy udział w Mszach świętych i nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele, bo tylko nieliczni mogą być obecni. Dziękuję za wspieranie materialne naszej wspólnoty i ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Naszej Rodzinie Parafialnej, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 554168
Main page Contacts Search Contacts Search