Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Archiwum
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 21 marca 2020 23:31
  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – w tradycji Kościoła nazywa się niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W liturgii widzimy różowy kolor szat. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Możemy uczynić to oczyszczając swoje serce w sakramencie pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Zachęcam do duchowego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach transmitowanych przez media i osobistego rozmyślania nad męką i śmiercią Pana Jezusa.
  3. Msze św., które miały być celebrowane w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego są odprawiane w kościele o 17.00. W niedziele Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 - o ustanie pandemii koronawirusa, 17.00 i 18.00.
  4. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  5. W najbliższą środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze święte tego dnia w naszym kościele, tak jak w dzień powszedni: o godz. 7.00, 15.00 - o ustanie pandemii koronawirusa, 17.00 i 18.00.
  6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną adopcję. Informacja i tekst do złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji znajdują się na stronie internetowej. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
  7. W czasie zarazy koronawirusa widzimy jak cenne i kruche jest życie ludzkie. Stąd pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i realizację tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
  8. Do nabycia "Martyria", dla dzieci "Mały Gość Niedzielny" oraz baranki na stół wielkanocny.
  9. Naszej Rodzinie Parafialnej, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
  10. Polećmy cały Kościół i naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 544557
Main page Contacts Search Contacts Search