Start
IV Niedziela Wielkanocna 22.04.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 21 kwietnia 2018 22:23
  1. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o łaskę powołań z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha głównego Patrona polski i naszej Diecezji. Modlitwą otaczamy Naszego ks. Biskupa Jerzego i wszystkich Solenizantów.
  3. W czwartek, 26 kwietnia, po południu przyjmiemy w naszej świątyni relikwie Św. Stanisława - patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00. Po liturgii będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami oraz osobiste oddanie czci relikwiom Św. Stanisąłwa Kostki. W piątek, 27 kwietnia relikwie będą gościły szkoły i przedszkola a o godz. 12.00 będzie sprawowana liturgia Mszy św. wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami po południu relikwie będą pożegnane  i przekazane do Parafii Św. Rodziny w Augustowie.
  4. Wszyscy przeżywamy tragiczną śmierć śp. Ks. Jana Wróblewskiego, ojca naszej wspólnoty parafialnej i budowniczego świątyni i budynków parafialnych. Przedstawiciele naszej wspólnoty wraz z wieńcem pogrzebowym i słowem wdzięczności naszego przedstawiciela żegnaliśmy Ks. Jana w Bazylice oraz odprowadziliśmy na augustowski cmentarz. Chciałbym zachęcić do modlitewnej pamięci i postanowiłem w geście wdzięcznej pamięci sprawować 30 Mszy św. gregoriańskich w miesiącu maju za duszę śp. Ks. Jana Wróblewskiego od całej naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. każdy może złożyć gest wdzięcznej ofiary do puszki na tę liturgię. Bóg zapłać!
  5. W minionym tygodni zostało wymalowane prezbiterium kościoła i boczne portale naw bocznych oraz naprawione poważne zagrzybienia nad chórem i ocieplenia przemarzających jeszcze ścian świątyni. Prace zostały przedłużone o dwa dni i dlatego dziś sprawujemy liturgie przy Grocie Matki Bożej a w dni powszednie w dolnej Kaplicy. We wtorek, 24 kwietnia gdyby ktoś zechciał pomóc przy sprzątaniu i przywracaniu świątyni nowego blaski serdecznie, zarówno młodszych jak i starszych zapraszamy.
  6. Ofiary w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Ełku.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search