Start
III niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 03 marca 2018 22:42
  1. W tym nadchodzącym tygodniu, 06.03.2018 r. gościmy w naszej parafii Ks. Biskupa Jerzego Mazura, który wizytuje naszą wspólnotę parafialną, odwiedzi szkoły, przedszkola, spotka się z pracownikami oraz z członkami Rady Parafialnej, przedstawicielami wspólnot i grup, których zapraszam do sali kominkowej na godz. 16.30 oraz wieczorem udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na zakończenie intensywnego dnia porozmawia o sprawach duszpasterskich się z kapłanami naszego dekanatu.
  2. 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa z Mszą św. dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa i liturgia Eucharystyczna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.20 oraz Gorzkie Żale i Mszą św. o godz. 18. 00.
  3. Zapraszam szaleńców Bożych w każdą sobotę o 3.00 nad ranem do Kapliczki, przez cały Wielki Post na nabożeństwo pod hasłem: "Pomóż duszy czyścowej aby ona pomogła Tobie" ubogacone modlitwą w intencji uproszenia łaski dobrej śmierci czyli w łasce uświęcającej pod hasłem: "Nie czekaj aż do śmierci na spotkanie z Bogiem."
  4. Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia postaw pokutnych i praktykowania jałmużny wielkopostnej. Dary wynagradzania czy restytucji składamy w skarbonce przy drzwiach głównych oraz do skarbonki przy ołtarzu Sybiraków. Zachęcamy także do gestów praktykowania jałmużny przez zakupywanie produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Wolontariusze parafialnego Caritas zaniosą potrzebującym czy rozdysponują zgłaszającym się z naszej parafii. Bóg zapłać.
  5. We wtorek o 20.15 spotyka się w Kapliczce żeńska Kantyczka. Zapraszamy kobiety i dziewczęta na wspólnotowa modlitwę.
  6. W najbliższą środę w Bazylice spotkanie mężczyzn na konferencji o godz. 19.00.
  7. Gospodarstwo Pana Arkadiusza Milewskiego z Rutek Starych, uległo w styczniu 2018 r. uległo pożarowi i rodzina rolnika doświadczyła wielkiego nieszczęścia i ogromnych strat. Sąsiedzi z okolicznych miejscowości a szczególnie z Biernatek, nasi parafianie pośpieszyli z wszelką solidarną i braterską pomocą. Państwo Milewscy pragną najserdeczniej wyrazić wdzięczność okolicznym mieszkańcom i prosić Boga aby wszystkim pobłogosławił za ich wielkie i szlachetnie serce. Bóg zapłać i z dumą to ogłaszam i dziękuję.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: nowy numer Martyrii, Gościa niedzielnego oraz Miłujcie się.
 
Main page Contacts Search Contacts Search