Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19.11.2023
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19.11.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 22 listopada 2023 14:52
  1. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Od poniedziałku pobłogosławione opłatki będzie roznosił p. Franciszek, który ma upoważnienie z naszej parafii. To nie są takie same opłatki jak w supermarkecie, gdzie nie ma żadnego odniesienia do Boga i Kościoła, i nikt ich tam nie błogosławi.
  2. Dziękuję wszystkim osobom, które zapisały się na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Można dopisać się do tego grona, aby na każdą godzinę była przynajmniej jedna osoba i Jezus nie był sam, a kaplica stała się miejscem wieczystej adoracji. Są osoby, które przez cały tydzień, codziennie, adorują Jezusa przez godzinę. Zapraszam do zakrystii osoby, które wybiorą jedną z tych godzin.
  3. Podczas adoracji w kaplicy Pana Jezusa Klęczącego nie mogą odbywać się żadne spotkania wspólnot, ani kół różańcowych, ani Ćwiary, ponieważ adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w ciszy. Cisza podkreśla obecność Boskiego majestatu i sprzyja intymności i należytemu słuchaniu Boga. W ciszy można przeżyć autentyczne i głębokie spotkanie z Jezusem. Zapraszamy wszystkie koła różańcowe: żeńskie i męskie na miesięczne spotkanie do kościoła w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Przekazuję tę wiadomość wszystkim osobom, które do tej pory o tym nie wiedziały. O godz. 17.00 jest adoracja, później różaniec i Msza św. z kazaniem. Podobnie i Ćwiarę zapraszamy na Mszę św. wieczorną w każdą środę i po niej na spotkanie w salce. W kaplicy jest Msza św. w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00, a po niej Godzina Święta, którą prowadzi kapłan, codziennie koronka do Bożego miłosierdzia o 15.00 i Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19.00, czyli Msza św. i nabożeństwa: ekspiacyjne, błagalne i pasyjne.
  4. Zapraszamy codziennie na wypominki i koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a po nich o 18.00 na Mszę świętą w intencji naszych zmarłych.
  5. Jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a w środę świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny w naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie i życzymy dalszego rozwijania otrzymanych talentów.
  6. W najbliższą środę uroczyście wniesiemy do naszego kościoła relikwie świętej Rity, które przywieźliśmy z Cascii. Po Mszy świętej, jak każdego 22-go miesiąca nabożeństwo do świętej Rity. Przynieśmy czerwone róże, które podczas nabożeństwa poświęcimy, a po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Rity.
  7. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. To święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  8. Dziękuję za troskę o kościół i kaplicę, i proszę o pomoc w sprzątnięciu liści wokół kościoła. Zapraszam jutro na godz. 9.00.
  9. Na nowy tydzień życzymy obfitości Bożych darów oraz odwagi św. Jana Chrzciciela w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu.
  10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Marka Polkowskiego i Teresy Twardowskiej. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search