Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 25.06.2023
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 25.06.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 25 czerwca 2023 08:41
 1. Bardzo dziękuję osobom, które włączyły się w organizację festynu parafialnego. Dziękuję za to wspólne świętowanie rodzinom i wspólnotom: modlitewnym i formacyjnym, policji i straży pożarnej. Dziękuję osobom, które upiekły i przyniosły ciasta, a pani z Biernatek za racuchy. Zapraszamy osoby jeszcze niezrzeszone do czynnego zaangażowania się w życie parafii.
 2. Z dniem 24 sierpnia 2023 r. decyzją Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura zostają przeniesieni wikariusze naszej parafii: ks. mgr Łukasz Malinowski do parafii Ducha Świętego w Ełku i ks. mgr Adam Harasim do parafii Świętego Leona Wielkiego w Gołdapi. Dziękujemy im za posługę duszpasterską i życzymy Bożego błogosławieństwa w tym nowym posłaniu. Również z naszej szkoły, z pracy katechetycznej, decyzją władz zakonnych, została odwołana na inną placówkę siostra Teresa - loretanka, której dziękujemy za siedmioletnią służbę a na jej miejsce przyjdzie siostra Marlena.
 3. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa czerwcowe - codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu:
  • -  we wtorek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • - w środę nocna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium w Studzienicznej; wyjście o godz. 20.15 spod Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego a powrót o północy;
  • - w czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; dodatkowa Msza św. o godz. 10.30; ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej;
  • - w pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 17.20, a wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy świętej wieczornej.
 5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, stąd wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy świętej o godz. 12.00 do Godziny miłosierdzia. Znajdźmy chwilę, aby przyjść do kościoła i pomodlić się dłużej w intencji swojej rodziny i swoich najbliższych, choćby o szczęśliwe wakacje.
 6. Zapraszamy do udziału w 31. Ełckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę - od 28 lipca do 11 sierpnia. Przewodnik Grupy Augustów - ks. Przemysław Pastewski zaprasza na spotkanie organizacyjne do bazyliki 25 czerwca i 23 lipca o godz. 19.00. Od dzisiaj można już się zapisywać; koszt 300 zł. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce mogą składać swoje intencje, które pielgrzymi zaniosą do Matki Bożej.
 7. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Na czas wakacji i urlop zabierzmy ze sobą różaniec, modlitewnik oraz Pismo Święte i w każdą niedzielę bądźmy na Mszy świętej.
 8. Do nabycia czerwcowy numer "Martyrii".
 9. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 
Main page Contacts Search Contacts Search