Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia VIII Niedziela w ciągu roku 27.02.2022
VIII Niedziela w ciągu roku 27.02.2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 02 marca 2022 09:13

 1. W czwartek - 24 lutego 2022 r. napaść Rosji na Ukrainę stała się faktem. W tej jakże bolesnej chwili dla ludzi ziemi, prosimy wszystkich, by w modlitwie błagali miłosiernego Pana, Księcia Pokoju, o zażegnanie tej strasznej zbrodni i ocalenie Narodu Ukraińskiego, nas i Europy przed dalszym bezsensownym rozlewem krwi, przemocą i barbarzyństwem. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. będziemy śpiewać Suplikacje - modlitwę o pokój.
 2. Biskup Ełcki - Jerzy Mazur, skierował komunikat do wszystkich diecezjan, aby jako wspólnota ludzi wierzących, nie ustawać w modlitwach do Boga o pokój w sercach i na Ukrainie. Wyraźmy naszą solidarność, bliskość i jedność z narodem Ukraińskim. Pierwsi potrzebujący zostali już przyjęci przez Caritas Diecezji Ełckiej. Wyjdźmy naprzeciw pojawiającym się potrzebom, aby przygotować się do przyjęcia uchodźców tam, gdzie będzie to możliwe. Dzisiaj i w Środę Popielcową ofiarami do puszki możemy okazać pomoc Ukrainie.
 3. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. Jak podaje kierownik wydziału spraw społecznych i administracji urzędu miejskiego, w Augustowie - w ubiegłym roku - na alkohol wydano 58 milionów 300 tysięcy złotych, to o 4 miliony złotych więcej niż w 2020 r. W ubiegłym roku w Augustowie funkcjonowało 71 sklepów z alkoholem i 78 punktów gastronomicznych.
 4. We wtorek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o wszystkich, którzy w czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
 5. W najbliższą środę (2 marca) - Środa Popielcowa, rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżyjmy Środę Popielcową jako dzień postu i modlitwy w intencjach pokoju, i solidarności z Narodem Ukraińskim. Obrzęd posypania głów popiołem podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 10.30, 17.00 (w kaplicy) i 18.00.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę krzyżową w kościele: w piątki o godz. 16.30 - dzieci i 17.30 - młodzież i dorosłych; w kaplicy - Droga krzyżowa przez cały rok - w każdy piątek o g. 16.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15 z procesją eucharystyczną.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Od czwartku po Mszy św. wieczornej Nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną świętego Andrzeja Boboli - Patrona Polski. W pierwszy piątek będziemy się modlić za małoletnich wykorzystanych seksualnie przez dorosłych.
 9. W piątek (4 marca) przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla Kół Różańcowych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Rycerzy Św. Jana Pawła II i Ćwiary.
 10. Za tydzień w pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy świętej o godz. 12.00. Zakończenie adoracji po koronce do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Z tego dnia taca na WSD Diecezji Ełckiej; przyjedzie do nas alumn II roku - Grzegorz Szymonik.
 11. Na nowy tydzień życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa, doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu, odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Tarnowskiego i Floriana Dyczewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search