- W środę, 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post - posypaniem głów popiołem. Porządek liturgii niedzielny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone jałmużnę wielkopostną Caritas.
- Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa oraz Msza św. i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali i Mszą św. od godz. 18. 00.
- Zapraszam Radę Parafialną i liderów wspólnot i grup parafialnych oraz katechetów na spotkanie w sobotę, 17 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 do sali kominkowej.
- Prosimy rodziny, które nie przyjęły kapłana z rożnych powodów, aby osobiście lub telefonicznie zgłosiły się do Ks. Proboszcza i uzgodniły termin na pobłogosławienie domu i na spotkanie duszpasterskie.
- Pragnę prosić Parafian aby zakole parkingowe przed bramą główną kościoła zostawiać osobom niepełnosprawnym czy wysiadającym i generalnie parkować na parkingu głównym zachowując niewielkie odstępy miedzy samochodami bo mimo powiększania parkingu ciągle jest zbyt mało miejsca. Na wiosnę poszerzymy, ufam, parking do ul. Wrzosowej.
- Refleksje duszpasterskie po „kolędzie 2018”
Mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie i życzliwie zaprosili kapłanów na spotkanie duszpasterskie z rodziną, poświęcenie domów i mieszkań. Także z szacunkiem i wdzięcznością myślę o małżeństwach mieszanych czy innowiercach, którzy otwierają swoje podwoje i zapraszają kapłanów. Odbieramy z radością potrzebę naszych Parafian do kontaktu i dialogu z duszpasterzami na tematy biblijne, eklezjalne i egzystencjalne.
Wiele osób ma ochotną wolę włączenia się w aktywniejsze zaangażowanie się w działalność wspólnot religijnych. Kilku mężczyzn podejmie formację teologiczno-liturgiczną na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Czas odwiedzin duszpasterskich stał się ubogacającą możliwością wsłuchiwania się w oczekiwania i propozycje Parafian dla owocniejszego przeżywania liturgii. Wiele rodzin z naszej Parafii przeżywa trudną sytuacje materialną z różnych powodów a wiele wciąż wiele osób młodych emigruje w poszukiwaniu lepszych warunków płacy i pracy. Statystycznie Parafia liczy około 5400 mieszkańców ale około 1300 osób pracuje za granicą a znacząca część to studenci oraz osoby tylko zameldowane. Stąd nasza wspólnota liczy realnie około 4 tysięcy wiernych. Niestety nasze społeczeństwo coraz bardziej posuwa się w latach i czasami na całej ulicy nie ma młodego małżeństwa, małych dzieci i młodzieży. Owocem kolędy są podjęte starania o unieważnienie małżeństwa czy decyzje o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego. Kilka osób dorosłych podjęło przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkaliśmy się z także hojnością Parafian zarówno dla kapłanów jak i na zamierzenia remontów czy inwestycji. Coraz więcej osób przesyła ofiary na konto parafialne i korzysta z odpisów przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym. Na nowe zamierzenia i konieczne remonty zarówno w kościele i kapliczce a także w salkach parafialnych złożyliście 47.630 złotych, które zostało wpłacone na konto parafialne.
Planuję w tym roku koniecznie wymalować wnętrze kościoła, dokonać remontu dzwonów i wieży kościoła dzięki wybudowanemu systemowi schodów i drabin, wybrukować plac przy Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku, kontynuować prace przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, powiększyć i utwardzić parking przy kościele oraz przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego Po konsultacjach z Radą Parafialną podejmiemy decyzję o priorytetach inwestycyjnych w bieżącym roku.