1. Rozpoczęły się ferie szkolne. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do wspólnego organizowania i spędzania czasu przy parafii, w salach i na świeżym powietrzu, np. na zabawie w grupach harcerskich, ministranckich, scholii, projekcjach filmów, dyskotece, na kuligu, lodowisku, ale także na modlitwie i częstszym byciu z rodziną, etc. Pragnę podziękować Strażakom ze Straży Powiatowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na Lipowcu za pomoc w wylaniu lodowiska na czele z Ks. Przemkiem. Uwaga, rodzice, dzieci i wszyscy inni, korzystacie z lodowiska na własną odpowiedzialność! Proszę o rozwagę i odpowiedzialność! Kto ma niepotrzebne łyżwy to może je przynieść do wspólnego używania na lodowisku. Bóg zapłać!
  2. W przyszłą niedzielę przęzywamy Święto Matki Bozej Gromnicznej. Przynosimy do świątyni świece - Gromnice. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie i wyposażanie Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
    O Boże mój, gdzież jest moja gromnica? Oto burze nadchodzą, grzmoty, błyskawice. Postawię ją w oknie mojej duszy, a Ty, Maryjo, udziel mi nadziei.Zapalę ją w przedsionku mego serca, a Ty wypełnij je miłością.Umieszczę ją w oknie mego rozumu, a Ty spraw, aby zawierzyła do końcaTwemu Synowi moja mała wiara! Amen!
  3. Pragniemy zorganizować Bezalkoholowy Bal Karnawałowy w Bepisie w sobotę, 15 lutego 2014 r. Zainteresowane osoby, pary, i rodziny proszone są o zapisywanie się w kancelarii, zakrystii czy droga mailową. W zależności od liczby chętnych będzie kształtowała się także cena uczestnictwa.
  4. Pragnę wyjść naprzeciw prośbom i sugestiom Parafian, ale także ludzi pragnących zaangażować się we wspólne zatroskanie o przyszłość naszego miasta, regionu, Kościoła i Ojczyzny i powołać Augustowskie Forum Nadziei. Są to osoby niereprezentujące żadnych partii politycznych czy innych organizacji. Pierwsze spotkanie z dyskusją panelową wyłaniającą tematy rozważań i spotkań odbędzie się w przyszły piątek, 31 stycznia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej, w naszym kościele, obok chóru. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym droga jest przyszłość naszego Miasta, Kościoła i Ojczyzny.
  5. Dzisiaj, po obiedzie około godz. 14.30 zapraszamy na kulig po lesie na Borkach oraz na wspólne ognisko. Można przynieść coś gorącego do picia i kiełbaski do grillowania nad ogniskiem.


Notatka prasowa Komendy Głównej Policji

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na metody działania sprawców przestępstw na osobach starszych.

Jedną z nich jest metoda na „wnuczka”. Sprawcy dzwonią na telefon domowy lub komórkowy podając się za członka rodziny np. wnuka, siostrzeńca, bratanka. Podają różne powody, aby osobiście nie odebrać pieniędzy i wysyłają po nie osobę im znajomą, podając dokładny jej rysopis. Po niedługim czasie do domu ofiary przychodzi ów znajomy, który w imieniu rzekomego członka rodziny odbiera przygotowane pieniądze.

Kolejną jest metoda „na urzędnika”. Sprawcy „podszywają się” pod pracowników opieki społecznej, urzędu skarbowego, czy też instytucji ubezpieczeniowych podając różne powody swojej wizyty np. informują osobę,
że przyznano jej dodatkowe świadczenie pieniężne lub materialne, bądź większą emeryturę lub rentę, albo zwrot podatku dochodowego. W celu uzyskania wspomnianych pieniędzy lub świadczeń konieczne jest wniesienie opłaty manipulacyjnej lub przekazanie pieniędzy na zakup znaczków skarbowych.

Inna metoda działania polega na tym, że sprawcy pukają do mieszkań, prosząc np. o coś do jedzenia lub picia informując, że zmarł im ojciec, a matka przebywa w szpitalu. Starsze osoby, okazując swoje dobre serce, bez zastanowienia przygotowują posiłek, a w tym czasie złodzieje okradają mieszkanie.

Pomysłowość oszustów nie zna granic, gdy jeden sposób nie zadziała, wymyślają kolejny.

Sprawcy oszustw mogą także podawać się za funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, informując (np. że ktoś z rodziny nie ma pieniędzy na zapłacenie mandatu lub popełnił przestępstwo albo wykroczenie. Jednocześnie sugerują, iż sprawę można załatwić polubownie omijając długą i uciążliwą - dla sprawcy - drogę prowadzonego postępowania. Chęć udzielenia pomocy bliskim powoduje, że osoby starsze za „wymyśloną przysługę” są w stanie dużo zapłacić.

Policjanci apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 lub 112 (z telefonu komórkowego).