Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocy - 1 maja 2022
III Niedziela Wielkanocy - 1 maja 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 03 maja 2022 13:19
  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Dzisiaj, wzorem ubiegłych lat, każdy otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma Świętego. Po krótkiej osobistej modlitwie - weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo Święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00.
  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w kaplicy przed Mszą świętą. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy ozdobionych przydrożnych krzyżach, kapliczkach i w domach rodzinnych.
  4. Jeśli są osoby, które chciałyby nosić szkaplerz poświęcony NMP z Góry Karmel i żyć według wskazań Maryi, to w jedno ze świąt maryjnych odbędzie się specjalny obrzęd jego nałożenia.
  5. Jutro Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  6. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.00, 10.30, 17.00 (w Kaplicy) i 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza dla Kół Różańcowych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Rycerzy Św. Jana Pawła II i Ćwiary.
  8. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będą zbierane ofiary na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
  9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefanii Gertrudy Poniatowskiej. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search