Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 02 stycznia 2022 11:25
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy świętej o godz. 12.00. Zakończenie po koronce do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Tego dnia o godz. 13.00 spod bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego do naszego kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli. Zachęcamy, aby włączyć się w to wspólnotowe świętowanie całymi rodzinami. Udział w tym wydarzeniu jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.
 3. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W sobotę, 8 stycznia o godz. 10.00 w Katedrze Ełckiej będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ks. Abpa Adriana Galbasa SAC jako podziękowanie za dar jego posługi jako biskupa pomocniczego w naszej diecezji. Otoczmy go naszą modlitwą.
 5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. To okazja do modlitwy dziękczynnej za otrzymany chrzest święty i przypomnienia zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.
 6. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich chętnych w najbliższą niedzielę o godz. 13.15 pod kolumnę Króla Zygmunta Augusta na rynek na różaniec w intencji Ojczyzny.
 7. Od jutra w normach bezpieczeństwa sanitarnego rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Ze względu na sytuację pandemiczną odwiedziny kapłana nie będą trwały długo, lecz ograniczą się jedynie do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu. Jeśli ktoś zechce porozmawiać, będzie również taka możliwość. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna po Mszy św. rano i wieczorem.
  • 3 stycznia (poniedziałek) - od godz. 14.00 - Kwaśna (początek od Wilczej)
   • - Wilcza i Rzepakowa (od Kwaśnej)
   • - od godz. 15.30 - Zielona
  • 4 stycznia (wtorek) - od godz. 14.00 - Głowackiego, Łopianowa, Pszenna
   • - Weterynaryjna, Słowicza, Żurawia, Orla /początek od szosy ełckiej/
   • - od godz. 14.30 - Al. Jana Pawła II, Skrajna
  • 5 stycznia (środa) - od godz. 14.00 - Młodości
  • 7 stycznia (piątek) - od godz. 14.00 - Bociania z domami przy ul. Rajgrodzkiej  przylegającymi do Bocianiej (ul. Rajgrodzka nr 70, 72, 74, 76)
   • - Rajgrodzka /od Kaplicy do Al. Jana Pawła II/
   • - Jagodowa
  • 8 stycznia (sobota) - od godz. 9.00 - Wiśniowa
 8. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi św. Jana Chrzciciela w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Chrulskiego. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search