Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu 19.12.2021
IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 04 grudnia 2021 21:37

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Dziś dzień imienin ks. proboszcza, a w piątek wikariusza naszej parafii - ks. Adama. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. We wtorek w kaplicy nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego, a w środę w kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We wtorek od godz. 9.00 będziemy sprzątać kościół i przygotowywać dekoracje świąteczne. Zapraszamy i prosimy o pomoc wszystkich chętnych i osoby ze wspólnot. Jeśli nie zdążymy tego zrobić w ciągu dnia, to będziemy kontynuować po Mszy św.
 5. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Roraty, czyli Msze święte wotywne o NMP w Adwencie o godz. 6.30, a 20 minut wcześniej na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 6. W czwartek przed Mszą św. wieczorną harcerze przyniosą do naszego kościoła światło betlejemskie, które w piątek, po Roratach, będzie można zabrać do swoich domów na stół wigilijny.
 7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy świętej wieczornej w kaplicy i w kościele. Wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii świętego Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 8. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. w kaplicy o 22.00, a w kościele o północy Mszą św., zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na podzielenie się we wspólnocie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Pozostałe Msze święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 (w kaplicy) i 18.00. Nie będzie o 7.00.
 9. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte będą sprawowane w naszej świątyni według porządku świątecznego. Taca z tego dnia na WSD Diecezji Ełckiej. Podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 10. W zakrystii i kancelarii są pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Jest również grudniowa "Martyria" i czasopismo misyjne "Drogi misyjne".
 11. Dziękujemy za troskę o Grotę Niepokalanej, kościół i kaplicę, za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie.
 12. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli, gorliwego wypełniania codziennych obowiązków i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce..
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 611760
Main page Contacts Search Contacts Search