Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XII Niedziela w ciągu roku 20.06.2021
XII Niedziela w ciągu roku 20.06.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 20 czerwca 2021 18:32
  1. Msza św., w której uczestniczymy jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Ofiary Eucharystycznej dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W środę przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do modlitwy za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. W czwartek - 24 czerwca - uroczystość odpustowa Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. On jest Patronem naszego kościoła i parafii. Nie będzie Mszy św. w kaplicy, bo odpust możemy uzyskać tylko w kościele! Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w środę Mszą świętą wigilijną o godz. 18.00. W dzień uroczystości Msze święte o 7.00, 11.00 z procesją wokół kościoła (zapraszamy wszystkich uczestników orszaku procesyjnego) i 18.00.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną na godz. 18.00 za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku: za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, katechetów, pedagogów, pracowników szkoły oraz za naukę dzieci i młodzieży.
  6. Na czas wakacji i urlop zabierzmy ze sobą różaniec, modlitewnik oraz Pismo Święte i w każdą niedzielę bądźmy na Mszy świętej, bo dzisiaj wielu uważa się za katolików, a praktycznie nimi nie są, bo nie żyją według Bożych i kościelnych przykazań.
  7. Biskup Ełcki Jerzy Mazur odwołał dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Od dzisiaj wszyscy diecezjanie i wierni przebywający na terenie diecezji ełckiej są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i w święta nakazane. Treść dekretu znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  8. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search