Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia I niedziela Adwentu
I niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 28 listopada 2021 00:00

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

Radosny czas oczekiwania...

 1. Dzisiaj kończą się dni modlitw o powołania w naszej parafii. Dziękujemy osobom, które włączyły się w to modlitewne dzieło w dzień w nocy podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu swojej ulicy i miejscowości w kaplicy i nabożeństw w kościele. I w tej modlitwie nie ustawajmy.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 3. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Roraty - Msze święte celebrowane w dni powszednie o godz. 6.30. (Godzinki - 20 min. wcześniej). Zapraszamy całe rodziny: dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 5. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 6. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 6-7-8 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W poniedziałek i wtorek będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku są tylko duże świece po 15 zł. Jest jeszcze listopadowa "Martyria".
 7. Ze względu na pandemiczną sytuację, w tym roku zapraszamy po opłatki na stół wigilijny do zakrystii i kancelarii. Opłatki nabywamy w parafii a nie supermarketach, gdzie nie ma żadnego odniesienia do Kościoła. Nikt ich tam nie błogosławi. Ofiary za opłatki są przeznaczone na zakup figur do szopki betlejemskiej, bo stare są uszkodzone i do wymiany.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych.
 9. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszki. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy świętej o godz. 12.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia i zakończenie adoracji.
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu, opieki Matki Bożej i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Prawdzik, Michała Filipowicza, Ireny Sikory, Stanisławy Iwickiej, Ryszarda Bieńkowskiego. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 611755
Main page Contacts Search Contacts Search