Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. .......................

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Wypominki
Wypominki

Pragniemy wszystkim zaproponować modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Modlimy się za naszych zmarłych przez cały rok przed wybraną niedzielną mszą św. (o godz. 8.00, 9.30, 12.00 lub 18.00). Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna.

Wypominki roczne polegają na tym, że przed wyznaczoną niedzielną mszą św. kapłan wymienia dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie zażyczył), a następnie odmawiane są modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz na zakończenie Wieczny odpoczynek.

Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.

Wypominki prosimy składać w kancelarii parafialnej lub u któregoś z kapłanów w zakrystii przed lub po mszach św. Druk kartki "wypominkowej" możesz pobrać tutaj.

Main page Contacts Search Contacts Search