Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Ogłoszenia II niedziela Adwentu 10.12.2017 r.
II niedziela Adwentu 10.12.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 09 grudnia 2017 21:26

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gifyZnalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

 
  1. Przez cały Adwent codziennie gromadzimy się na Roraty. Byłoby pięknie gdyby każdy Parafianin, choć raz w tygodniu wybrał się na Mszę św. roratnią! Na Godzinki do Matki Bożej gromadzimy się już o godz. 5.40 a o godz. 6.00 sprawowana będzie Msza św. roratnia z homilią. Roraty dla dzieci z rodzicami będą we wtorki i czwartki zaś Roraty dla młodzieży we środy i piątki. Wszyscy z zapalonymi lampionami wychodzimy z domów do świątyni i wszyscy bierzemy udział z lampionami w procesji oraz wracamy z zapalonymi lampionami do domów. W soboty zapraszamy wszystkich na Mszę św. roratną a po liturgii na śniadanie wspólne do Centrum parafialnego. Przynosimy ze sobą dżem, wędlinę lub co lubimy i chcemy podzielić się a Ks. Proboszcz zatroszczy się o świeży chleb i bułeczki oraz gorące napoje. Dziękujemy PSS Społem Marketu Borki za smaczne pieczywo na wczorajszym śniadaniu wspólnotowym po Roratach i zapraszamy za tydzień także.
  2. W środę, 13 grudnia wspominamy smutną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez komunistycznych służalców i zbrodniarzy, którzy do dziś nie zostali ukarani ani nie przeprosili Narodu. Zarówno rządzący jak i przedstawiciele Kościoła nie potrafili do dziś uporać się ze tragicznymi doświadczeniami najnowszej historii naszej Ojczyzny. Zapraszam we wtorek na Apel przy Grocie w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego.
  3. Także w środę zapraszamy mężczyzn na Ćwiarę do Kapliczki na 20.15 a potem na Pielgrzymkę Piesza do Studzienicznej. Powrót około 24.00 zorganizowanym transportem.
  4. W sobotę, 16 grudnia ma swoje spotkanie opłatkowe o godz. 10.00 Wspólnota Seniora. Zapraszamy.
  5. Serdecznie proszę Ojców dzieci przygotowujących się do I Komunii, ale a także innych mężczyzn chętnych o pomocy przy budowie żłóbka w kościele i żywej szopki przy Grocie oraz dekoracji świątyni i otoczenia już w najbliższą sobotę, 16 grudnia od godz. 10.00. Spotkanie przy Grocie. Proszę także inne rodziny czy stolarzy o włączenie się te prace.
  6. Przedstawiciele naszej parafii roznieśli opłatki wigilijne. Osoby, które nie były w domu mogą otrzymać poświęcone opłatki w zakrystii i kancelarii.
  7. Wypominki za zmarłych można dołączać przez cały rok. Także prosimy o ewentualne korekty w wypominkach.
  8. W minionych dniach Caritas parafialna przy udziale Wolontariuszy będzie zbierał żywność w sklepach Biedronka oraz w Markecie Borki dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii.  Jest także wystawiony kosz przy ołtarzu Sybiraków, gdzie składamy dary serca w postaci produktów żywnościowych, słodyczy, zabawek na paczki dla naszych potrzebujących. Niech te dary będą wyrazem ekspiacji za nasze grzechy, rekompensaty za nienaprawione do końca długi czy zobowiązania, ale nade wszystko wielkiego Serca i Miłości dla przychodzącego Chrystusa.
  9. Zachęcam do czytania prasy a szczególnie polecam: Gościa niedzielnego, Miłujcie się i nasza diecezjalną Martyrię.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 336185
Main page Contacts Search Contacts Search