Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Ogłoszenia I niedziela Adwentu 03.12.2017 r.
I niedziela Adwentu 03.12.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 02 grudnia 2017 23:19

Znalezione obrazy dla zapytania świece adwentowe animowane gify

  1. Przez cały Adwent codziennie w dni powszednie gromadzimy się na Roraty o godz. 6.00. Byłoby pięknie gdyby każdy Parafianin, choć raz w tygodniu wybrał się na Mszę św. roratnią! Roraty dla dzieci z rodzicami będą we wtorki i czwartki zaś Roraty dla młodzieży we środy i piątki. Wszyscy z zapalonymi lampionami wychodzimy z domów do świątyni i wszyscy bierzemy udział z lampionami w procesji oraz wracamy z zapalonymi lampionami do domów. W soboty zapraszamy wszystkich na Mszę św. roratną a po liturgii na śniadanie wspólne do Centrum parafialnego. Przynosimy ze sobą dżem, wędlinę lub co lubimy i chcemy podzielić się a Ks. Proboszcz zatroszczy się o świeży chleb i bułeczki oraz coś do picia. Jak co roku pomca służa nam Rodzice z młodzieżą przygotowujaca się do sakramentu bierzmowania.
  2. Każdego dnia w Adwencie będzie losowana figurka Matki Bożej, która zabieramy do naszych domów na wspólna modlitwę z rodziną. Ma to symbolizować otwarcie drzwi naszych serc i domów dla przychodzącego Boga w Osobie Jezusa. Następnego dnia przynosimy figurkę do świątyni.
  3. Moja serdeczna prośba do Rodziców zarówno dzieci jak i młodziezy abyście przychodzli do świątyni z dziecmi i młodzieżą. Inaczej róznie się zachowują dzieci i w kościele a młodzież pod kosciołem. takze serdecznie proszę aby nie stawać w przedsionkach bo jest zawsze wysatrczajco miejsca w świątyni.
  4. W piątek, 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze św. będą sprawowane będą tak jak każdego dnia adwentowego: o 6.00 Roraty i o godz. 8.00 oraz 18.00 w świątyni. Jest to święto obowiązujące wiernych do udziału w liturgii. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na pomoc dla małych i ubogich parafii.
  5. Przedstawiciele naszej parafii roznoszą opłatki wigilijne. Proszę o ich życzliwe przyjęcie. Osoby, które nie były w domu albo chcą wysłać opłatki za granicę mogą otrzymać opłatki w zakrystii lub w kancelarii.
  6. Od jutra będzie wystawiony kosz przy ołtarzu Sybiraków, gdzie składamy dary serca w postaci produktów żywnościowych, słodyczy, zabawek na paczki dla naszych potrzebujących. Niech te dary będą wyrazem ekspiacji za nasze grzechy, rekompensaty za nienaprawione do końca długi czy zobowiązania, ale nade wszystko wielkiego dar Serca i Miłości dla Chrystusa.
  7. W grudniu nie będą sprawowane Msze św. dnia powszedniego w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. W niedzielę i Święta obowiązujące liturgia będzie w Kapliczce jak zawsze o godz. 17.00. Zachęcamy do włączania sie w wieczystą adorację Chrystusa Eucharystycznego w Kapliczce. W I wtorek miesiąca w kapliczce ma swoje spotkanie modlitewne żeńska Kantyczka o godz. 20.15. Zapraszamy.
  8. Oaza Dorosłych zorganizowała samobsługową Biblioteke parafialna z wystawą w przedsionku od strony Groty. Zachęcamy
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 340450
Main page Contacts Search Contacts Search