Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Prenumerata e-posłańca

Prenumerata e-ogłoszeń

Start Archiwum
Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 19.11.2017 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 18 listopada 2017 22:27
  1. Jutro, 20 listopada Kościół czci Św. Rafała Kalinowskiego, patrona Sybiraków a nasza parafia wraz ze Związkiem Sybiraków i Gimnazjum im. Sybiraków zaprasza na Mszę św., która będzie sprawowana o godz. 10.00 z udziałem Wspólnoty Sybiraków Augustowszczyzny, Nauczycielami, Młodzieżą oraz całą naszą wspólnotą. Msze św. po południu o godz. 17.00 w Kaplicy i o godz. 18.00.
  2. Za tydzień w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Koniec Roku liturgicznego.
  3. Pragnę także zaprosić Rodziny i osoby indywidualne w przyszłą niedzielę na spotkanie Parafian a także Gości na wspólnotowy obiad w Bepisie od godz. 12.00 w cenie 15 zł od osoby dorosłej i 10 od dzieci. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Przewidujemy zorganizowanie zajęć dla dzieci i ciekawego programu dla dorosłych.
  4. Zbliża się czas przygotowań do Adwentu i Bożego Narodzenia. Sprowadziliśmy opłatki na wigilijny stół, które zostaną poświęcone uroczyście w przyszłą niedzielę. Od niedzieli Chrystusa Króla przedstawiciele naszej Parafii rozpoczną roznoszenie poświęconych opłatków do naszych domów. Przyjmijcie ich życzliwie jak Bożych Posłańców. Kto zechciałby już otrzymać opłatki do wysłania za granicę może je dostać w zakrystii czy w kancelarii.
  5. Wspólnota Oazy Dorosłych organizuje Bibliotekę i wypożyczalnię książek. Będzie można się podzielić książkami i włączyć się w czytelnictwo, które niestety podupada w naszym społeczeństwie. Cieszę się i dziękuję za inicjatywę i zaangażowanie.
  6. Pragnę zaprosić do służby ołtarza tatusiów z synami a także dziadków z wnukami i zgłaszać się proszę do Ks. Proboszcza.
  7. Bardzo proszę o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza wszystkie osoby w każdym wieku, które grają czy uczą się grać na instrumentach muzycznych. Mam sporo pomysłów na indywidualne i wspólnotowe wielbienie Boga i ubogacanie wspólnoty.
  8. Przyjmujemy do końca listopada na wypominki za zmarłych.
  9. W przyszłą niedzielę ofiara na tace wspierać będziemy Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickie.


 

Liturgia dnia


Więcej …

Msze Święte:

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

7 00, 9 00, 10 30
12 00, 1800, 20 00

Kaplica:

17 00

Dzień powszedni

Kościół:

8 00, 18 00

Kaplica:

               17 00

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 320152
Main page Contacts Search Contacts Search