Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 01.10.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 września 2017 21:41
  1. Pragnę pogratulować nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii: Panu Tadeuszowi Prawdzikowi z Biernatek i Panu Łukaszowi Salamonowiczowi, którzy odbyli roczny kurs teologiczno-liturgiczny i otrzymają w przyszłą niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku misję od Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Dołączą do grona Szafarzy i będą zanosić Komunie św. chorym w niedzielę i święta. Prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, którzy pragną przyjmować Pana Jezusa a nie mogą sami przychodzić do świątyni. Nasza Parafia ma najliczniejsza grupę Szafarzy w całej Diecezji.
  2. Pragnę zaprosić Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej jutro po Mszy św. wieczornej na spotkanie około godz. 18.30 w salce nad zakrystią.
  3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca października. Kapłani odwiedzają chorych w tym dniu od godz. 9.00.
  4. Msza św. dla dzieci w I piątek, 7 października o godz. 16.00 a po Mszy św. Różaniec.
  5. W sobotę, 7 października obchodzimy Święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to Dzień żeńskich i męskich Wspólnot Różańcowych. Zachęcam do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. Zacznijcie od jednej tajemniczki, czyli jednego Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo ale razem wokół krzyża i zapalonej świeczki.
  6. W naszej parafii codziennie jest odmawiana jedna cząstka różańca przed Mszą św. wieczorną zarówno w Kapliczce jak i w kościele. Także w październiku modlimy się na różańcu codziennie o godz. 17.30 z przewodniczeniem poszczególnych grup i wspólnot. W poniedziałek - Odnowa w Duchu Świętym; we wtorek - dzieci z katechetami; w środę - poszczególne kręgi Domowego Kościoła; w czwartek - Złota Róża; w piątek bierzmowani z Rodzicami; w sobotę i niedzielę poszczególne wspólnoty różańcowe żeńskie i męskie.
  7. W tym roku, zgodnie z komunikatem i zaproszeniem Episkopatu i Ks. Biskupa Ełckiego w sobotę, 7 października 2017 r. także w naszej Parafii będzie uroczysta Msza św. o godz. 10.00 a potem wystawienie  Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo. Następnie zachęcamy wiernych do udawania się do parafii stacyjnych czy to w Sejnach, czy Mikaszówce czy Lipsku albo Studzienicznej a innych zapraszamy na wspólnotową modlitwę w solidarnej więzi z cała Polską do Kościoła czy Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego na godz. 14.00 na cząstkę Różańca. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w sobotę w kościele powierzam żeńskim wspólnotom różańcowym a w Kapliczce mężczyznom z Ćwiary.
  8. Tradycyjnie w II niedzielę miesiąca października obchodzimy Dzień Papieski i wspieramy dzieło Nowego Tysiąclecia. Zamanifestujmy nasza miłość do Św. Jana Pawła II wspierając modlitwą i ofiarą do specjalnych puszek Jego Dzieło w naszym Narodzie.
  9. Zachęcam do czytania prasy.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 336175
Main page Contacts Search Contacts Search