Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
II niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 11 marca 2017 23:40
 1. Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia postaw pokutnych i praktykowania jałmużny wielkopostnej. Dary wynagradzania czy restytucji składamy w skarbonce przy drzwiach głównych oraz do skarbonki przy ołtarzu Sybiraków. Zachęcamy także do kupowania produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Wolontariusze parafialnego Caritas zaniosą potrzebującym czy rozdysponują zgłaszającym się z naszej parafii. Bóg zapłać.
 2. Przypominam Rodzicom i młodzieży przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania o spotkaniach w każdy piątek Wielkiego Postu na Drodze Krzyżowej, Mszy św. i spotkaniach formacyjno-organizacyjnych.
 3. W godzinach kancelaryjnych od wtorku do piątku od 15.30 do 16.30  a w sobotę od 9.00 do 11..00 można skorzystać z pomocy przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym oraz istnieje możliwość odpisania 1% na naszą drużynę Harcerską czy inne stowarzyszenia czy pomoc konkretnym osobom.
 4. Jestem zbudowany inicjatywą dziewcząt i kobiet z Kantyczki  przewodniczenia kolejny raz wspólnotowej Drodze Krzyżowej z Kapliczki PJKlęczącego do Kapliczki Św. Antoniego na Ślepsk. Dziękuję Policji za czuwaniem nad bezpieczeństwem, Firmie Kalla za dobre nagłośnienie, Panu Krzysztofowi Wyszyńskiemu za nieodpłatny transport powrotny oraz Parafianom i Gościom za wspólnotową modlitwę i publiczne świadectwo wiary. Ufam, że ta inicjatywa stanie się juz dobra i budującą tradycją. Dziękuję Urzędom Starostwa i Urzędu Miasta za stosowne pozwolenia i wyrównanie drogi.
 5. Wczoraj zostały wycięte przez Służby Leśne zakrzaczenia przy parkingu w kierunku ul. Wrzosowej. W nadchodzącym tygodniu będą obniżone krawężniki i zostanie wyrównany teren aby można zorganizować ekspozycję Lasów Państwowych i parking leśny z którego w przyszłości będą mogli korzystać Turyści i Wierni. Proszę Parafian, którzy maja odpowiedni sprzęt czy możliwość dostarczenia żwiru na utwardzenie podłoża czy wyrównania aby zechcieli skontaktować się z Proboszczem.
 6. Wczoraj zgromadziła się grupa mieszkańców Augustowa na "Godzinie Czyśćca" w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godz. 3.00 nad ranem. Zapraszamy na to nabożeństwo także za tydzień i w kolejne soboty Wielkiego Postu. Informacje na plakatach.
 7. Za tydzień, 19 marca wspominamy Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Męska "Ćwiara" zaprasza na wspólną liturgię mężczyzn do Parafii Matki Bożej Częstochowskiej na liturgię o godz. 20.00 i spotkanie z Ks. Bpem Jerzym Mazurem.
 8. W III niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie składamy ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
 9. Rodzina śp. Stanisławy Kamińskiej z ul Jasnej, której pogrzeb przezywaliśmy w miniony poniedziałek pragnie wyrazić wdzięczność krewnym, sąsiadom i znajomym za modlitwę, zamówione Msze św. za spokój duszy zmarłej Mamy i Babci oraz za udział w uroczystościach pogrzebowych.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisława Kamińska, śp. Janina Maksimowska i śp. Mirosława
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Martyrii i  Gościa niedzielnego.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 336196
Main page Contacts Search Contacts Search