Start
XV niedziela zwykła 2016 10.07.2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 09 lipca 2016 20:42
  1. Za dwa tygodnie przybędą do naszej Ojczyzny Goście, do naszej parafii nasi młodzi siostry i Bracia z całego świata na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i z nami Polakami. Do naszej parafii przybędą młodzi z Niemiec, z zaprzyjaźnionych wspólnot z Bielefeld i Schwalmtal. Potrzebne są jeszcze kwatery i przyjecie pod dach naszych Gości. Mamy już doprecyzowany program dla naszego miasta i Parafii. Bardzo proszę Parafian, każdą rodzinę i każdą Osobę, aby na miarę swoich możliwości włączyć się w godne przyjęcie młodych Gości. Szczególnie proszę młodzież, aby zechciała towarzyszyć koleżankom i kolegom z Litwy i Niemiec w kilku dniach pobytu w Augustowie. Zadeklarowani wolontariusze niech zgłoszą się do ks. proboszcza. Proszę o modlitwę i udział w modlitewnych i rozrywkowych formach Augustowskich Spotkań Światowych Dni Młodzieży. Wszystkie propozycje i pytania proszę kierować do Ks. Proboszcza. Karki zgłoszeniowe a także program Światowych Dni Młodzieży w Augustowie jest wyłożony na stolikach i umieszczony na naszej stronie.
  2. 15 lipca wyrusza XX Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Wilna. Zapisy i informacje u Księży Salezjanów w Suwałkach i na stronie internetowej.
  3. Także w tym roku z Katedry Ełckiej XIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapisy i informacje na stronie internetowej pielgrzymki.
  4. W każdy piątek zapraszamy od godz. 15.00 na adorację z możliwością skorzystania z rozmowy w konfesjonale. W każdy piątek w Kapliczce także o 20.00 Nowenna do Pana Jezusa Klęczącego z Mszą św. w intencjach ofiarodawców i polecających się modlitwie wstawienniczej. Zapraszamy.
  5. W niedzielę 17 lipca w Gibach odbędą się główne obchody rocznicy Obławy Augustowskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. W obławie zginęło około sześciuset działaczy podziemia niepodległościowego. Zbrodnia wciąż pozostaje niewyjaśniona.
  6. Dziś firma Państwa Zawadzkich obchodzi jubileusz 25 lecia jej powołania. Pragnę podziękować Państwu Zawadzkim za wiele dobra którego doświadczała i ciągle korzysta nasza parafia od momentu jej powstania.
  7. Za tydzień, będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby wspólnoty Sióstr Karmelitanek w Ełku.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Poprawiony: niedziela, 17 lipca 2016 15:26
 
Main page Contacts Search Contacts Search