Start
Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 21.02.2016 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 20 lutego 2016 23:01
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i Rodziców o godz. 16.00 z Komunią św. a następne nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Mszą św. dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00 W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.20 oraz Gorzkie Żale z Mszą św. o godz. 18.00.
 2. Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia postaw pokutnych i praktykowania jałmużny wielkopostnej. Dary wynagradzania czy restytucji składamy w skarbonce przy drzwiach głównych oraz do skarbonki przy ołtarzu Sybiraków. Zachęcamy także do kupowania produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Wolontariusze parafialnego Caritas i Ks. Proboszcz rozdysponują zgłaszającym się z naszej parafii. Bóg zapłać.
 3. Przypominam Rodzicom i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o obligatoryjnych spotkaniach w każdy piątek Wielkiego Postu na Drodze Krzyżowej, Mszy św. i spotkaniach formacyjno-organizacyjnych.
 4. W godzinach kancelaryjnych w sobotę od 9.00 do 11.00 można skorzystać z pomocy przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym oraz istnieje możliwość odpisania 1% na naszą drużynę Harcerską czy Caritas.
 5. Zapraszam członków Rad Parafialnych na spotkanie w czwartek, 25 lutego o godz. 18.00 na Mszy św. a po liturgii na spotkanie na plebanii.
 6. Dziś, w II niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie składamy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.  
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa niedzielnego.


Porządek kolędy w dniach 22.02 - 27.02.2016 r.

 • Poniedziałek: 22 stycznia:- od 15.30 - ul. Żeglarska - jeden kapłan po obu stronach od ul. Złotej i ul. Jagodowa - jeden ksiądz
 • Wtorek, 23 lutego: - od 15.30 - ul. Konarskiego - dwóch kapłanów z przeciwległych stron
 • Środa 24 lutego - ul. i osiedle Glinki:
 • Od ul. Rajgrodzkiej z przyległymi: ul. Glinki, Ostra i ul. Prosta - jeden ksiądz oraz
  ul. Glinki od strony ul. Raczkowskiej: Ul. Raczkowska, ul. Kamienna i ul. Wapienna,- drugi kapłan i
  ul. Zakole z przyległymi ul. Krzywa, ul. Gołębia i ul. Łączna - trzeci ksiądz od ul. Zakole nr 5,11,13...
 • Sobota: 27 luty: od godz. 9.00 - Rajgrodzka za Wiaduktem - jeden ksiądz.

Rodziny, które z rożnych racji nie były na kolędzie a chciałyby zaprosić kapłana na błogosławieństwo rodziny i domu w uzgodnionym terminie, proszę zgłaszać do Ks. Proboszcza - tel. 602 687 774 lub mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Serdeczna prośba, aby składając ewentualną ofiarę przy wizycie duszpasterskiej jasno określić czy jest ona darem dla kapłana czy też jakaś część na utrzymanie świątyni czy inwestycje parafialne, którą kapłan zapisze w kartotece. Bóg zapłać!

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2016 23:31
 
Main page Contacts Search Contacts Search