Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 9334 0001 0030 0156 2162 0010

Start Ogłoszenia III NIEDZIELA WIELKANOCY 22.04.2023
III NIEDZIELA WIELKANOCY 22.04.2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 22 kwietnia 2023 20:21
  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Dzisiaj, wzorem ubiegłych lat, każdy otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma Świętego. Po krótkiej osobistej modlitwie - weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Jana i Listów Janowych. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo Święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
  2. Jutro przeniesiona z dzisiejszej niedzieli Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej diecezji.
  3. W sobotę (29 kwietnia), w parafii Matki Bożej Miłosierdzia (Salezjanie) w Suwałkach, ul. Wyszyńskiego 3, odbędzie się spotkanie z Bratem Elia Cataldo, z włoskiej wspólnoty Apostołowie Boga, uznawanym za jednego z najbardziej niezwykłych stygmatyków i mistyków XXI wieku, i wyraźnym znakiem działania Bożej łaski we współczesnym świecie. Rozpoczęcie spotkania wspólną modlitwą o godz. 13.00 a następnie Msza święta w intencjach uczestników o godz. 14.00 i przesłanie brata Elia. Zabierzmy ze sobą krzesła.
  4. Również w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, o godz. 12.00 na Błoniach przy bazie kajaków w Augustowie odbędzie się piknik wojskowy z udziałem wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej - Mariusza Błaszczaka. Wojsko proponuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem wojska polskiego m. in. czołgami K2, armatohaubicami K9 i rosomakami. Zachęcam, aby pójść na piknik i będzie też oczywiście grochówka.
  5. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będą zbierane ofiary na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  6. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie ponownie ostrzegają przed oszustwami popełnianymi tzw. metodą na "wnuczka", "policjanta", "pracownika banku". Oszuści telefonują i podszywają się za pracowników banków, policjantów, urzędników, członków rodziny. Cel takich osób jest jeden - wyłudzić pieniądze. Policjanci przestrzegają, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać osób obcych do mieszkań oraz nie przekazywać pieniędzy nieznanym nam osobom. Najlepszą linią obrony przed tego typu oszustwami jest przerwanie połączenia telefonicznego oraz powiadomienie o zaistniałej sytuacji osób najbliższych a także policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
  7. Ruch Nowe Pokolenie Ojców organizuje przy parafii Św. Aleksandra w Suwałkach warsztaty pt. "Nieprzeciętny TATA". Warsztaty skierowane są do ojców, którzy pragną rozwijać aktywnie swoje ojcostwo oraz budować głębokie relacje z Bogiem, żoną i dziećmi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023r. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.  Zapisy: https://nieprzecietnytata.pl/suwalki/
  8. Na nowy tydzień życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego Słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli, a także odwagi św. Jana Chrzciciela.
  9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Lucyny Wierzbickiej. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search