Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX Niedziela w ciągu roku 17.10.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 17 października 2021 07:27
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienny różaniec o godz. 17.20, aby razem z Matką Bożą rozważać tajemnice zbawienia.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki. Przez cały listopad w kolejne dni tygodnia będziemy je wyczytywać modląc się koronką do Bożego miłosierdzia, a po niej będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 3. W tym tygodniu:
  • – w poniedziałek (18 października) – święto św. Łukasza, ewangelisty; tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia;
  • – w piątek (22 października) – wspomnienie św. Jana Pawła II (1920-2005), papieża, teologa, filozofa, przyjaciela artystów, naukowców, pielgrzyma.
 4. W Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego dzień i noc trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy osoby, które jeszcze się nie zapisały na adorację, a uważają się za porządnych katolików, aby wybrały jedną godzinę, aby trwać przy Jezusie. Jest tak wiele spraw rodzinnych i osobistych, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę i w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć przed Bogiem w osobistym spotkaniu.
 5. Zapraszamy osoby, które chciałyby być bliżej Pana Boga i pogłębić swoją wiarę do wspólnot i grup modlitewnych, które są w naszej parafii: Żywego Różańca, Kręgu Biblijnego, Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, Złotej Róży, Odnowy w Duchu Świętym, Oazy Dorosłych, Domowego Kościoła, Rycerzy Św. Jana Pawła II, Ćwiary; młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a dzieci do Oazy Dzieci Bożych.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne małżeństw, które chcą należeć do kręgów Domowego Kościoła i są zainteresowane pogłębieniem duchowości małżeńskiej.
 7. Do nabycia nowy numer "Martyrii", a w nim m.in. artykuł o zagrożeniu duchowym, jakim są przesądy.
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kozerskiego. Wieczny odpoczynek...
 
XXVIII Niedziela w ciągu roku 10.10.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 11 października 2021 07:47
 1. Dziś obchodzimy 21. Dzień Papieski. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 2. Październik to miesiąc różańca, choć w naszym kościele przez cały rok przed Mszą św. wieczorną jest odmawiany różaniec. Dziękujemy osobom z różnych grup modlitewnych za jego prowadzenie. Każdego dnia zapraszamy na godz. 17.20 na nabożeństwo różańcowe. Różaniec prowadzą: w niedziele - Żeńskie Koła Różańcowe; w poniedziałki - Odnowa w Duchu Świętym; we wtorki - dzieci; w środy - Domowy Kościół; w czwartki - młodzież; w piątki - Oaza Dorosłych; w soboty: trzecią - Rycerze Św. Jana Pawła II; czwartą - Ćwiara; piątą - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Zachęcamy także do codziennego, wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 3. Jutro dzień imienin wikariusza naszej parafii - ks. Emila. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 5. W piątek, 15 października, będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 6. W sobotę, 16 października, przypada 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 7. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych i Mszę św. składkową, która będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00, przez 30 dni listopada, są wyłożone na ławkach z tyłu kościoła. Po czytelnym wypisaniu, najlepiej w mianowniku, możemy je składać w zakrystii lub w kancelarii do końca października. Wypominki z poszczególnych ulic będą wyczytywane w kolejne dni tygodnia. Lista jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Gdyby brakowało jakieś ulicy, to proszę ją zgłosić.
 8. Do nabycia nowy numer "Martyrii" (październikowy).
 9. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXVII Niedziela w ciągu roku 3.10.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
piątek, 08 października 2021 13:22
 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na godz. 17.20 na nabożeństwo różańcowe. Różaniec prowadzą:
  • w niedziele - Żeńskie Koła Różańcowe;
  • w poniedziałki - Odnowa w Duchu Świętym;
  • we wtorki - dzieci;
  • w środy - Domowy Kościół;
  • w czwartki - młodzież;
  • w piątki - Oaza Dorosłych;
  • w soboty:
  • drugą - Męskie Koło Różańcowe Św. Jana Pawła II;
  • trzecią - Rycerze Św. Jana Pawła II;
  • czwartą - Ćwiara;
  • piątą - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 4. W tym tygodniu:
  • – w poniedziałek (4 października) – wspomnienie św. Franciszek z Asyżu; to dzień imienin papieża Franciszka;
  • – we wtorek (5 października) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
  • – w pierwszy czwartek (7 października) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – patronki wspólnot Żywego Różańca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski; będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ("Żywy Pomnik św. Jana Pawła II").
 6. Do nabycia nowy numer "Martyrii" (październikowy).
 7. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Rółkowskiego. Wieczny odpoczynek...
 
XXVI Niedziela w ciągu roku 26.09.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 26 września 2021 07:54
 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom, a jutro Światowy Dzień Turystyki. Zachęcamy, aby odkrywać piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością i promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla naszego ludzkiego zabiegania.
 2. W tym tygodniu:
  • - w kaplicy o godz. 16.30 we wtorek nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego a w piątek Droga krzyżowa;
  • - w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała - szczególnych posłańców od Boga; o godz. 17.50 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • - w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w piątek odwiedzimy chorych i w dalszym ciągu prosimy, aby zgłaszać osoby starsze i chore, które chciałyby w ten dzień przyjmować Pana Jezusa do swojego serca;
  • - w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów - niebieskich opiekunów danych nam przez Boga.
 3. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.20. Do odmawiania różańca zapraszamy całe rodziny: małżonków, dziadków i babcie, młodzież i dzieci. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych wspólnot naszej parafii, które każdego dnia przed wieczorną Mszą świętą gromadzą się na modlitwie różańcowej w naszym kościele. Na kolejne dni tygodnia do prowadzenia różańca w kościele prosimy przedstawicieli poszczególnych wspólnot:
  • w niedziele - Żeńskie Koła Różańcowe;
  • w poniedziałki - Odnowę w Duchu Świętym;
  • we wtorki - dzieci;
  • w środy - Domowy Kościół;
  • w czwartki - młodzież;
  • w piątki - Oazę Dorosłych;
  • w soboty:
  • pierwszą i piątą - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa;
  • drugą - Męskie Koło Różańcowe Św. Jana Pawła II,
  • trzecią - Rycerzy Jana Pawła II;
  • czwartą - Ćwiarę.
  • Niech nie zabraknie tej modlitwy w naszym życiu. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 4. W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Dom Samotnej Matki diecezji ełckiej.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Na tę Mszę św. dzieci przynoszą różańce do błogosławieństwa. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXIV Niedziela w ciągu roku 12.09.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 15 września 2021 08:32
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia, bo właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy uroczyste Te Deum za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 3. Kończą się dziewięciodniowe rekolekcje przygotowujące do święta Podwyższenia Krzyża świętego, jak doświadczyć mocy adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego we wtorek o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej nabożeństwo. Pamiętajmy, aby uporządkować przydrożne krzyże. Krzyż to znak zbawienia i zwycięstwa, to znak mojej wiary. Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż? Czy w moim domu i miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 4. W środę (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.
 6. W sobotę (18 września) święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, w sobotę - 25 września, do Różanegostoku, Sokółki, Świętej Wody i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Wyjazd po Mszy św. o godzinie 8.30 spod naszego kościoła. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt 45 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 8. Na nowy tydzień wszystkim obecnym, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXIII Niedziela w ciągu roku 05.09.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
środa, 15 września 2021 08:30
 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
 2. W przyszłym tygodniu we wtorek (14 września) będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Stąd w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego przez najbliższe 9 dni, począwszy od dzisiaj, będziemy przeżywać rekolekcje o Bożej Miłości, aby pogłębić swoje przeżywanie adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały dzień i całą noc w kaplicy jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Codzienna nauka rekolekcyjna w kaplicy o godz. 19.00 (dziś pierwsza).
 3. Zapraszamy na „Sobotnie spotkania z Biblią” wszystkich, którzy chcieliby się pochylić nad słowem Bożym. Ono nadal przemienia nasze życie. Rozpoczynamy o godz. 9.00 w bibliotece parafialnej. Zabierzmy na spotkanie Pismo Święte.
 4. Dziękuję sołtysowi i osobom z Biernatek za pomoc w wywiezieniu gałęzi z placu przy kościele i za każdy przejaw waszej dobroci i życzliwości.
 5. Dzisiaj ofiarami do puszki możemy wesprzeć cierpiący lud Afganistanu.
 6. Do nabycia nowy numer "Martyrii" (wrześniowy).
 7. Na nowy tydzień wszystkim obecnym, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesławy Grzesiukiewicz. Wieczny odpoczynek...
 
XXII Niedziela w ciągu roku 29.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 29 sierpnia 2021 10:51
 1. Czas urlopów i tegorocznych wakacji powoli dobiega końca. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, który był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa, aby żyć na co dzień w świętości.
 2. Z dniem 25 sierpnia 2021 r. do naszej parafii przybył nowy wikariusz - ks. mgr Adam Harasim, którego serdecznie witamy życząc wszelkich Bożych darów do wypełniania posługi kapłańskiej.
 3. We wtorek 31 sierpnia przypada 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba chóru. Zapraszamy osoby, które chcą śpiewać w chórze parafialnym. Jest to okazja, aby odkryć otrzymane talenty i śpiewać na chwałę Boga!
 5. Od 1 września, Msze św. wieczorne będą sprawowane o 18.00 w kościele, a w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o 17.00. Kancelaria parafialna we wtorki, środy i czwartki czynna od 15.30 do 16.30 a w soboty bez zmian od 9.00 do 10.00.
 6. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii, a także prośmy o pokój na świecie.
 7. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnych w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele rano o godz. 8.00 Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. W piątek przed południem kapłani odwiedzą chorych. Można zgłosić osoby, które chciałyby przyjmować Komunię Świętą w pierwsze piątki.
 9. Na nowy tydzień wszystkim tu obecnym, wypoczywającym jeszcze na wakacjach i urlopach, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim ruchom, wspólnotom i grupom modlitewnym, rozpoczynającym nowy rok formacyjny, życzymy wzrostu w Bożej łasce, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela w pokonywaniu wszelkich trudności i polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 
XXI Niedziela w ciągu roku 22.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 22 sierpnia 2021 08:25
 1. Dzisiaj po Mszy św. swoim podpisem możemy wesprzeć apel do parlamentu o oficjalne powiązanie obchodów Dnia Ojca z osobą św. Józefa, aby został ustanowiony Dzień Ojca w dniu 19 marca - w liturgiczną uroczystość św. Józefa.
 2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać prawdę, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
 3. We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, a w czwartek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 4. W lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne w kaplicy o godz. 18.00 i w kościele o 19.00.
 5. Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w Żarnowie zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 29 sierpnia w Żarnowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony i udziału w konkursie na wieńce dożynkowe i wiązanki żniwne. Natomiast Dożynki Diecezjalne odbędą się w Białej Piskiej 4 września (w sobotę). Biskup Ordynariusz zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane i świeckich, a przede wszystkim rolników, sadowników i ogrodników.
 6. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Witolda Maruszewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - 15.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 sierpnia 2021 20:41
 1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu.
 2. W czwartek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Ełku.
 3. Za tydzień swoim podpisem będzie można wesprzeć apel o zmianę daty Dnia Ojca. Dotychczasowy Dzień Ojca (23 czerwca) jest obchodzony jedynie w Polsce i w Nikaragui. Możemy to zmienić i dorównać do tradycyjnie chrześcijańskich krajów, które obchodzą go w uroczystość św. Józefa - 19 marca. To okazja, aby w dobie powszechnego kryzysu męskości, przypomnieć, że każdy mężczyzna, mąż czy ojciec - tak jak św. Józef - powinien być odpowiedzialny, troskliwy, oddany Bogu, z pokorą znoszący trudy doczesności oraz chroniący wartości i swojej rodziny. Zapraszamy do włączenia się w kampanię społeczną, mającą zachęcić polskie władze do oficjalnego powiązania obchodów Dnia Ojca z osobą św. Józefa, aby został ustanowiony Dzień Ojca w dniu 19 marca - w liturgiczną uroczystość św. Józefa.
 4. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 5. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grażyny Karbowskiej i Aleksandry Olechowskiej. Wieczny odpoczynek...
 
XIX Niedziela w ciągu roku 08.08.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 15 sierpnia 2021 20:39
 1. Za tydzień uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół, zbóż i kwiatów na zakończenie każdej Mszy świętej. To również dzień 101. rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Msza św. o godz. 12.00 odbędzie się przy Grocie Niepokalanej w rocznicę jej poświęcenia.
 2. W sobotę, 14 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Rozpoczęcie spotkania o 10.00, później różaniec, o 11.00 - Msza św., agapa, otwarty miting, koronka do miłosierdzia Bożego i zakończenie.
 3. Na nowy tydzień, wakacyjny i urlopowy, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
 4. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Łukaszewicza, Lucyny Bielawskiej i Andrzeja Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek...
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 594441
Main page Contacts Search Contacts Search