Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22.11.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 22 listopada 2020 19:05
  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku kościelnego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Jezusie Chrystusie.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienia Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. Wypominki - codziennie o godz. 17.30, a następnie w ich intencji Msza św.
  4. Dziękujemy za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej, za udział w Mszach świętych i nabożeństwach w niedziele i dni powszednie, a także za składane ofiary w trudnym czasie pandemii. Zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy i kościele, aby powierzyć Jezusowi wszystkie osobiste i narodowe sprawy, a także prosić o ustanie pandemii i zdrowie.
  5. We wtorek w kaplicy nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego, a w piątek Droga Krzyżowa o 16.30. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą świętą wieczorną.
  6. Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy XIX rok trwania w modlitewnym czuwaniu Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa oraz nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W tym roku z racji panującej pandemii inauguracja DNNUJ wyjątkowo odbywać się będzie w każdej parafii. Zapraszamy w najbliższą sobotę (28 listopada) do naszego kościoła parafialnego członków Dzieła wraz z rodzinami. Początek o godz. 15.00. Będzie adoracja, koronka do Bożego miłosierdzia, konferencja, koronka do Ducha Świętego i Msza święta sprawowana w intencjach Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  7. Na nowy tydzień życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Grochowskiego i Mariana Sturgulewskiego. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 559403
Main page Contacts Search Contacts Search