Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Wspólnoty Oaza Młodzieżowa - Ruch Światło - Życie
Spotkania Oazy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Furmanik   
sobota, 27 marca 2010 16:08

OAZA MŁODZIEŻOWA

Ruch Światło- Życie

Ta wspólnota jest dla Ciebie

Zobaczysz, jak porywająca jest moc płynąca z wiary w Jezusa i doświadczysz jej zadziwiającej inspiracji na życie. Przekonasz się, jaki wpływ na Twoje życie może mieć świadomość, że Bóg Cię kocha. Odkryjesz, że Jezus niesie zbawienie i nie ma problemu, którego Bóg nie mógłby rozwiązać. Problemy, zło, grzech przerastają Cię, ale w Nim jest nasza siła. Dopiero dzięki Jezusowi posiądziesz umiejętność kształtującą życie.
Spotkania we wspólnocie oazowej  pomogą Ci żyć z Jezusem dziś. Dadzą odpowiedź,  jak uniknąć znudzenia wiarą, oraz jak ją przeżywać, by zawsze było to spotkanie z Bogiem. Zrozumiesz, że Bóg nie może zrobić jednej rzeczy – nie może przestać Cię kochać.

Naszym miejscem spotkań jest sala nad kancelarią w kościele w każdą  niedzielę godz.19.00.

  • Formuła  Światło – Życie mówi nam, że nie może być takiego życie, które nie byłoby poddane Światłu  i światła, które nie byłoby życiem.
  • Światłem dla naszego życia jest  rozum, sumienie, Słowo Boże, osoba Jezusa Chrystusa, Kościół.
  • Droga każdego z nas prowadzi od przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela  (ewangelizacja) poprzez formację do diakonii  (służba).
  • Członkowie Ruchu Światło-Życie funkcjonują według zasad jakimi są Drogowskazy Nowego Człowieka (10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej tj. Jezus Chrystus, Niepokalana, Duch Święty, Kościół, Słowo Boże, Modlitwa, Liturgia, Świadectwo, Nowa Kultura, Agape).
  • Formujemy się w małej grupie oraz uczestniczymy w rekolekcjach oazowych (15 dni).

W ciągu roku bierzemy udział w Dniach Wspólnoty oraz oazach modlitwy.

Wszystkie wspólnoty charakteryzuje radość (jesteśmy do tańca i do różańca), która wynika też ze spotkań rekreacyjnych (wycieczki, zabawy, teatr, rowery, kajaki, wspólne jubileusze, razem spędzamy czas ….)

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 06:37
 
Ruch Światło - Życie Młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 lutego 2010 20:35

Ruch Światło - ŻycieZałożycielem Ruchu jest ks. Franciszek Blachnicki. Celem Ruchu jest doprowadzenie ludzi do dojrzałości chrześcijańskiej czego konsekwencją jest świadoma odpowiedzialność za Kościół. Duchowość członków Ruchu stanowi nieustanne pogłębianie osobistej relacji do Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela poprzez życie Słowem Bożym. Uczestnicy Ruchu dają świadectwo o Jezusie Chrystusie całym swoim życiem. Szczególną formą świadectwa jest Nowa Kultura, polegająca na uwalnianiu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia.


Diecezjalna strona oazowa:  www.elk.oaza.pl

Poprawiony: sobota, 27 marca 2010 22:25
 


Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 535113
Main page Contacts Search Contacts Search