Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Archiwum
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 02 listopada 2020 08:27
  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dzisiaj porządek Mszy świętych jak w niedzielę i będzie także Msza święta o godz. 12.00.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. W poniedziałek porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę, również o 12.00.
  3. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Zapraszamy na wypominki - codziennie o 17.30 i Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Starajmy się być przy tych, którzy już od nas odeszli częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  4. W tym tygodniu we wtorek w kaplicy nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego a w piątek Droga Krzyżowa, w środę Nowenna do MBNP, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Apostolat Złota Róża.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie przed pierwszą Komunią świętą. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszki na Kościół Prześladowany.
  6. Na stronie internetowej parafii umieszczony jest link do pobrania listopadowej Martyrii.
  7. Znaleziono dwa komplety kluczy - zapraszamy po odbiór do zakrystii.
  8. Dziękujemy za troskę o nasz kościół parafialny i kaplicę Pana Jezusa Klęczącego. W dalszym ciągu proszę osoby, które kochają Pana Jezusa, Kościół i leży im na sercu dobro rodziny i Ojczyzny o zapisanie się na adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego. Dziękuję za pilnowanie tego miejsca w ostatnim tygodniu, a została przyłapana tam osoba, która nie przyszła tam się modlić. Gdyby ktoś widział coś niepokojącego przy kaplicy i kościele proszę o natychmiastowe informowanie policji czy nas. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożej opieki, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Leonow i Jana Szypulewskiego. Wieczny odpoczynek...
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 545721
Main page Contacts Search Contacts Search