Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia XXI Niedziela zwykła 23.08.2020
XXI Niedziela zwykła 23.08.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 23 sierpnia 2020 07:16

W tym tygodniu:

  •  w poniedziałek święto Świętego Bartłomieja, Apostoła,
  • we wtorek nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego, a w piątek Droga Krzyżowa - w kaplicy o godzinie 17.30,
  • w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; wieczorem o 18.50 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w sobotę wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym naszego Patrona po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w rodzinach, wspólnotach i w całym narodzie.
  1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W czasie, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne oraz próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  2. Podczas ślubów proszę nie używać przed kościołem konfetti i serpentyn, o co prosiliśmy już tyle razy! Można je wystrzelić pod domem państwa młodych albo na sali weselnej, a nie w miejscu sakralnym przed kościołem, obok Groty NMP i gdzie znajduje się pomnik Golgota Wschodu - poświęcony pamięci deportowanych z ziemi augustowskiej, wywiezionym na Syberię - na nieludzką ziemię, dla których, Bóg - Honor - Ojczyzna, okazały się zwycięstwem i przesłaniem dla wszystkich pokoleń Polaków.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom, wypoczywającym na wakacjach i urlopach, Dobroczyńcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela oraz polecamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...
  4. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Witolda Karłowicza. Wieczny odpoczynek...
 
Main page Contacts Search Contacts Search