Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 734686050

 
janchrzciciel.augustow.p
l

nr rachunku bankowego: 06 1600 1462 1886 7084 3000 0001

Start Ogłoszenia TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2020
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 25 kwietnia 2020 22:20
 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To przypomnienie dla nas, aby każdego dnia znaleźć chwilę na lekturę Pisma Świętego, bo nie można poznać Chrystusa Pana bez znajomości Pisma Świętego. To także Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek.
 2. W środę, 29 kwietnia, przypada święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy. Wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Naszą modlitwą ogarniemy ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
 4. W sobotę przypada Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag. Na 2 maja została przeniesiona uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 5. Prosimy o pomoc w sprzątnięciu kościoła i kaplicy oraz uporządkowaniu ich otoczenia. Chętnych do prac wiosennych i w budynkach sakralnych prosimy, aby umówić się na konkretny dzień. Nasz kościół - to wspólne dziedzictwo, tak wiele serca zostało włożonego, aby został wybudowany i powinien on lśnić czystością i porządkiem, a otoczenie być wizytówką, tak samo Kaplica Pana Jezusa Klęczącego.
 6. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wspieranie materialne naszej wspólnoty. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach świętych w kościele. Wydana przez Biskupa Ełckiego dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej jest wciąż aktualna. Kto nie może uczestniczyć we Mszy św. w kościele, zadośćuczyni temu zobowiązaniu poprzez udział we Mszy św. transmitowanej poprzez mass-media. Zachęcamy, aby znaleźć czas i przyjść na Mszę św. w tygodniu, gdy jest nieco mniej ludzi w świątyni. Czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej trwa do 7 czerwca br. Skorzystajmy z tego daru, również ze spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej przyjmować Komunię świętą. Transmisja Mszy św. online z naszego kościoła w dni powszednie o 15.00, a w niedziele o 9.00. Wszystkim uczestniczącym w dzisiejszym spotkaniu przy Stole Pańskim, a także Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i odwagi św. Jana Chrzciciela.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. Możemy odwiedzić chorych, którzy wyrażą takie pragnienie.
 8. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali po Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na odmawianiu Litanii loretańskiej, różańcu czy też śpiewaniu pieśni maryjnych i Apelu Jasnogórskiego. Przy kapliczkach przydrożnych tylko z zachowaniem odstępów i w niewielkiej liczbie osób.
 9. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Prośmy Boga o powołania do służby w Kościele, bo żniwo wielkie, a robotników coraz mniej.
 10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Michniewicz. Wieczny odpoczynek...
 11. Prośmy o wstawiennictwo św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...


 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

700, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 537708
Main page Contacts Search Contacts Search