Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Ogłoszenia Ogłoszenia 14.10.2018
Ogłoszenia 14.10.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
poniedziałek, 15 października 2018 12:02
  1. Nabożeństwo październikowe rozpoczyna się każdego dnia o g.17.30. Wszystkich zachęcam do udziału.
  2. Przy naszej parafii powstała szkoła pastoralno- teologiczna ze szczególnym ukierunkowaniem na animatorów ewangelizacji  „Ludzie spod Damaszku. Dla wzmocnienia się w wierze włączmy się w zajęcia tej szkoły. Już w najbliższą sobotę jest I zjazd. Jeszcze do środy można się zgłaszać.
  3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .najnowsze numery są wyłożone na stojaku.
  4. Dnia 21 października - za tydzień  rozpocznie się  tygodzień misyjny.Będziemy gościli   alumnów z koła misyjnego z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku Przyjadą z wystawą misyjną do parafii. Opowiedzą o misjach, o funkcjonowaniu koła misyjnego. Będzie można zobaczyć eksponaty pochodzące z krajów misyjnych, (są to dary od księdza biskupa Jerzego Mazura SVD z jego posługi misyjnej, jak również od innych misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, ale nie tylko.) Po Mszach św. będziemy wspierali misjonarzy poprzez ofiarę złożoną do puszki, ale również będzie można zakupić niektóre eksponaty pochodzenia misyjnego, takie jak obrazki na liściach z wizerunkami świętych postaci pochodzące z Indii, różnego rodzaju instrumenty muzyczne, jak i książki i modlitewniki o tematyce misyjnej.
  5. Papież Franciszek prosi, by odmawiać modlitwę do św.Michała Archanioła w pażdzierniku na zakończenie różańca, aby chronił Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami.

Modlitwa papieża Leona XIII

"Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

6. 31 października odbędzie się Marsz Świętych .To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście.Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie interesującej okazji do uczczenia świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych Obcowania. Czas marszu przedłuży nasze zanużenie się w Uroczystość Wszystkich świętych i pozwoli na nowo odkryć nasze powołanie do świętości. Rozpocznie się  Mszą św. o g.18.00 w naszej parafii. Następnie przejdziemy ulicami miasta do bazyliki by uczestniczyć w wieczorze uwielbienia, podczas którego każdy będzie mógł dać świadectwo o osobistej relacji ze świętymi, o łasce ich wstawiennictwa. Przygotujmy krótkie słowa wypowiadane przez świętych oraz radosne historie z ich życia.  Zachęcam wszystkich, aby na to wydarzenie  przebrać się za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub symbole (atrybut). Wszyscy mogą przynieść  figurki i obrazy świętych z naszych domów a także  pochodnie, świece czy znicze.

7. Na stoliczku za ławkami leżą koperty ,w których znajduje się kartka na wypominki i nowennę za zmarłych. Wypominki będą przez cały rok. Nowenna to dziewięć mszy, które będziemy odprawiali od 2 do 10 listopada o g.18.00. Proszę wypełnione koperty przynieść do zakrystii lub kancelarii. Można je przekazać także podczas zbierania tacy. Jeśli komuś jest wygodniej to można  w kancelarii podać imiona swoich zmarłych.


 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 382394
Main page Contacts Search Contacts Search