Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Start Archiwum
XI Niedziela Zwykła 17.06.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 16 czerwca 2018 21:20
  1. Za tydzień przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela i zakończenie wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Centralna Msza św. odpustowa z procesją o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam całe rodziny z dziećmi, wspólnoty i całą parafię.
  2. Zważywszy na wizytację i smutne okoliczności, tragicznej śmierci pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła, śp. Ks. Jana Wróblewskiego, tak żywe w naszej pamięci postanowiłem w tym roku nie organizować zewnętrznych form przeżywanego odpustu. Natomiast przygotowałem portret śp. Ks. Jana Wróblewskiego, który poświęcony zostanie umieszczony w honorowym miejscu w zakrystii naszego kościoła.
  3. Dziękuję mieszkańcom Biernatek za piękną liturgię poświęcenia pól i przygotowanie wspólnotowej agapy jednoczącej całą społeczność.
  4. Dziękuje także wspólnocie "Kantyczka" za przewodniczenie dorocznej Pieszej Pielgrzymce do Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku. Dziękuję mieszkańcom Osiedla Ślepsk za przyjęcie Pielgrzymów, wspólna modlitwę i jednoczącą wszystkich agapę.
  5. Zakończenie roku szkolnego dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta z ul. Nowomiejskiej wraz ze społecznością Sybiraków w najbliższą środę 20 czerwca o godz. 12.00.
  6. Także zakończenie roku szkolnego z dziękczynieniem za Boże błogosławieństwo i owocowanie pracy rodziców, nauczycieli i uczniów będzie w czwartek, 21 czerwca  na terenie szkoły.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Martyrii i Miłujcie się oraz Gościa niedzielnego.
 
Main page Contacts Search Contacts Search