Start
V niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 17 marca 2018 22:05

  1. Jutro uroczystość Św. Józefa, Patrona wszystkich mężczyzn, mężów i Ojców. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.
  2. Za tydzień, Palmowa Niedziela i przynosimy do świątyni palmy, które będą poświęcane na każdej Mszy św. Jak co roku gromadzimy się z dziećmi o godz. 10.00 przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego i naśladując wjazd Chrystusa do Jerozolimy przejdziemy z radością witając Jezusa i dając świadectwo naszej wiary. Jak co roku konkurs na najładniejszą palmę po Mszy św.
  3. Za tydzień, podam program rekolekcji wielkopostnych które nam poprowadzi Ks. Józef Majewski, proboszcz z Jeleniewa.
  4. W przyszłą sobotę ostatnia w tym Wielkim Poście "godzina czyśćca" w kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godz. 3.00 rano. Zapraszamy.
  5. Pragnę podziękować za zaangażowanie w organizację II Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Suwałk do Kapliczki. Dziękuję Panu Andrzejowi Roszkowskiemu z Abro za dobre i smaczny posiłek w drodze, Panu Krzysztofowi Wyszyńskiemu za autokary do Suwałk i Firmie Graffiti za wydrukowanie dyplomów. Dziękujemy Panu Mirkowi Zawadzkiemu za przygotowanie trasy, a także naszym Leśnikom za wytyczanie trasy i życzliwość. Jeśli Parafianie zechcieliby dołożyć się do kosztów organizacyjnych, to mogą dołożyć się do puszki przy wyjściu. Bóg zapłać!
  6. Parafialna Caritas zebrała 368 kg żywności w marketach. Dziękujemy Ofiarodawcom i Organizatorom.  We wtorek, 20 marca będzie rozdzielana żywność od godz. 16.00. Zapraszamy.
  7. Ofiary w Niedzielę Palmową składamy tradycyjnie na kwiaty do Grobu Pańskiego i przygotowanie dekoracji na Triduum Paschalne w naszym kościele, które podjęła się wspólnota Domowego Kościoła. Bóg zapłać!
  8. Podtrzymujemy tradycję zaproszenia kapłanów na rodzinne śniadanie wielkanocne. Rodziny chętne proszę zwracać się indywidualnie do naszych księży.
  9. Jak co roku pragnę zaprosić mężczyzn do obrzędu obmycia nóg w Wielki Czwartek. Proszę przyjąć zaproszenie, czy zgłoszenie jako zaszczyt i błogosławieństwo.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Poprawiony: sobota, 17 marca 2018 22:43
 
Main page Contacts Search Contacts Search