Start
IV niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 10 marca 2018 23:07
  1. W miniony wtorek, 6 marca naszą wspólnotę parafialną nawiedził Ks. Bp Jerzy Mazur w ramach wizytacji kanonicznej parafii. Pragnę podziękować dyrekcjom i nauczycielom, przedstawicielom rodziców oraz dzieciom i młodzieży Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta oraz Przedszkola nr 2 z ul. Kopernika a także Przedszkola Beniamin przy naszej Parafii za miłe powitania z pięknym i budującym programem religijno-patriotycznym. Dziękuję moim współpracownikom: Ks. Karolowi, Ks. Adamowi, Pani Małgorzacie Piątek, Panu Wiesławowi Chełmińskiemu, Radzie Parafialnej, liderom grup i wspólnot naszej Parafii a szczególnie Pani Marii Iwaszko i Pani Marii Prawdzik za przygotowanie, nakrycie, zastawienie stołów auli kominkowej na spotkanie z ks. Biskupem. Wdzięcznością ogarniam Pana Polikarpa Augustyniaka za dary wypieków, Pana Prezesa Pszczelarzy Alfreda Judyckiego za dary pszczelego roju, Panią Jolę Prusko za kreatywną pomoc przy posiłkach. Pragnę podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie puszko - kielicha do udzielania Komunii św. pod dwiema postaciami oraz dwóch naczynek do zanoszenia Komunii św. chorym i starszym. Całej wspólnocie pragnę podziękować za modlitwę i budujące świadectwa.
  2. Każdego dnia zapraszamy do kościoła i do Kapliczki na godz. 15.00 na wspólnotową Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zebrani sami rozpoczynają modlitwę a w miarę możliwości będą kapłani.
  3. W piątek, 16 marca zapraszam do udziału i świadectwa w Osiedlowej Drodze Krzyżowej która rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz. 18.00 a po liturgii około 18.30 wyruszy ulicami Jana Pawła, Rajgrodzką do Kapliczki i dalej ulicą Wiejską, Nowomiejską do Groty Matki Bożej, gdzie zostanie udzielone błogosławieństwo. W tym roku rozważania podejmą uczestnicy Kursu Alfa. Proszę zabrać ze sobą lampiony, świece a harcerze pochodnie. Można założyć koszulki odblaskowe, aby iść na obrzeżach procesji. Serdecznie zapraszam do włączenia sie w modlitwę i śpiew.
  4. Także tego wieczoru, 16 marca wyruszy z Suwałk, z Kościoła Św. Aleksandra o godz. 19.00 liturgia na rozpoczęcie II Ekstremalnej Droga Krzyżowa do Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego. Zgłoszenia i informacje na stronie internetowej EDK 2018. czy u Ks. Proboszcza.
  5. Diecezjalny Caritas tradycyjnie rozprowadza „Paschałki wielkanocne” w cenie 6 złotych. W ten sposób wspieramy wielkanocne dzieło pomocy najuboższym. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
  6. W każdą sobotę o 3.00 rano w Kapliczce Godzina Czyśćca. Zapraszamy na wspólną modlitwę upraszającą łaskę duszom czyśćcowym oraz nam łaskę dobrej śmierci.
  7. Od jutra, przy znośnej aurze pogodowej firma brukarska rozpocznie układanie kamieni brukowych przy kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku a inna firma ma dokonać skanowania figury Pana Jezusa Klęczącego dla wykonania wiernej kopii w specjalnych żywicach chemoutwardzalnych oraz ewentualnie wykonania kopii w mniejszych wymiarach.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search