Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Ogłoszenia III niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.
III niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 03 marca 2018 22:42
  1. W tym nadchodzącym tygodniu, 06.03.2018 r. gościmy w naszej parafii Ks. Biskupa Jerzego Mazura, który wizytuje naszą wspólnotę parafialną, odwiedzi szkoły, przedszkola, spotka się z pracownikami oraz z członkami Rady Parafialnej, przedstawicielami wspólnot i grup, których zapraszam do sali kominkowej na godz. 16.30 oraz wieczorem udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na zakończenie intensywnego dnia porozmawia o sprawach duszpasterskich się z kapłanami naszego dekanatu.
  2. 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa z Mszą św. dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa i liturgia Eucharystyczna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.20 oraz Gorzkie Żale i Mszą św. o godz. 18. 00.
  3. Zapraszam szaleńców Bożych w każdą sobotę o 3.00 nad ranem do Kapliczki, przez cały Wielki Post na nabożeństwo pod hasłem: "Pomóż duszy czyścowej aby ona pomogła Tobie" ubogacone modlitwą w intencji uproszenia łaski dobrej śmierci czyli w łasce uświęcającej pod hasłem: "Nie czekaj aż do śmierci na spotkanie z Bogiem."
  4. Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia postaw pokutnych i praktykowania jałmużny wielkopostnej. Dary wynagradzania czy restytucji składamy w skarbonce przy drzwiach głównych oraz do skarbonki przy ołtarzu Sybiraków. Zachęcamy także do gestów praktykowania jałmużny przez zakupywanie produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Wolontariusze parafialnego Caritas zaniosą potrzebującym czy rozdysponują zgłaszającym się z naszej parafii. Bóg zapłać.
  5. We wtorek o 20.15 spotyka się w Kapliczce żeńska Kantyczka. Zapraszamy kobiety i dziewczęta na wspólnotowa modlitwę.
  6. W najbliższą środę w Bazylice spotkanie mężczyzn na konferencji o godz. 19.00.
  7. Gospodarstwo Pana Arkadiusza Milewskiego z Rutek Starych, uległo w styczniu 2018 r. uległo pożarowi i rodzina rolnika doświadczyła wielkiego nieszczęścia i ogromnych strat. Sąsiedzi z okolicznych miejscowości a szczególnie z Biernatek, nasi parafianie pośpieszyli z wszelką solidarną i braterską pomocą. Państwo Milewscy pragną najserdeczniej wyrazić wdzięczność okolicznym mieszkańcom i prosić Boga aby wszystkim pobłogosławił za ich wielkie i szlachetnie serce. Bóg zapłać i z dumą to ogłaszam i dziękuję.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: nowy numer Martyrii, Gościa niedzielnego oraz Miłujcie się.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 362286
Main page Contacts Search Contacts Search