Start
II niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 24 lutego 2018 23:25
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa z Mszą św. dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa i liturgia Eucharystyczna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.20 oraz Gorzkie Żale i Mszą św. o godz. 18. 00.
  2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Kapłani odwiedzają chorych.
  3. Pragnę zachęcać Parafian do aktywnego włączania się w liturgię dnia powszedniego i w niedzieli przez czytanie tekstów biblijnych na Mszach św. i modlitwy wiernych orz śpiewaniem psalmów. Kwadrans przed Msza św. należy przyjść do zakrystii, aby przygotować się do posługi. Zapraszam niewiasty i mężczyzn, w każdym wieku do zaangażowania się w przeżywanie i ubogacania liturgii. Zapraszam także chłopców i mężczyzn do posługi ministranckiej ołtarza. Pragniemy także praktykować wystawianie mikrofonu na środku świątyni aby wierni mogli podchodzić i wypowiadać swoje dziękczynienia i prośby a cała wspólnota będzie wspierała te intencje modlitewnym wołaniem do Boga.
  4. Zapraszam szaleńców Bożych w każdą sobotę o 3.00 nad ranem do Kapliczki, przez cały Wielki Post na nabożeństwo pod hasłem: "Pomóż duszy czyścowej aby ona pomogła Tobie" ubogacone modlitwą w intencji uproszenia łaski dobrej śmierci czyli w łasce uświecającej pod hasłem: "Nie czekaj aż do śmierci na spotkanie z Bogiem."
  5. Rodziców i młodzież oraz świadków do bierzmowania zapraszam w sobotę, 3 marca  na dzień skupienia który rozpocznie sie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą przeproszenia i uwielbienia  Boga w Najświętszym Sakramencie oraz spowiedzią św.
  6. W przyszła niedzielę, ofiary na tacę przeznaczymy na uregulowanie zobowiązań na olej opałowy na ogrzewanie świątyni i sal parafialnych. Bóg zapłać.
  7. Od początku Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia postaw pokutnych i praktykowania jałmużny wielkopostnej. Dary wynagradzania czy restytucji składamy w skarbonce przy drzwiach głównych oraz do skarbonki przy ołtarzu Sybiraków. Zachęcamy także do gestów praktykowania jałmużny przez zakupywanie produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Wolontariusze parafialnego Caritas zaniosą potrzebującym czy rozdysponują zgłaszającym się z naszej parafii. Bóg zapłać.
  1. Dziś, w II niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie składamy ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać.
  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search