Start
I niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 17 lutego 2018 23:19
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa z Mszą św. dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa i liturgia Eucharystyczna. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.20 oraz Gorzkie Żale i Mszą św. o godz. 18. 00.
  2. Pragnę zachęcać Parafian do aktywnego włączania się w liturgię dnia powszedniego i w niedzieli przez czytanie tekstów biblijnych na Mszach św. i modlitwy wiernych orz śpiewaniem psalmów. Kwadrans przed Msza św. należy przyjść do zakrystii, aby przygotować się do posługi. Zapraszam niewiasty i mężczyzn, w każdym wieku do zaangażowania się w przeżywanie i ubogacania liturgii. Zapraszam także chłopców i mężczyzn do posługi ministranckiej ołtarza. Pragniemy także praktykować wystawianie mikrofonu na środku świątyni aby wierni mogli podchodzić i wypowiadać swoje dziękczynienia i prośby a cała wspólnota będzie wspierała te intencje modlitewnym wołaniem do Boga.
  3. Wahałem się, czy kontynuować Godzinę czyśćca w Kapliczce Pana Jezusa Klęczącego o 3.00 nad ranem z piątku na sobotę przez cały Wielki Post pod hasłem: "Pomóż duszy czyścowej aby ona pomogła Tobie" ale podejmuję to wyzwanie ubogacone modlitwą w intencji uproszenia łaski dobrej śmierci czyli w łasce uświecającej pod hasłem: "Nie czekaj aż do śmierci na spotkanie z Bogiem." Zapraszam szaleńców Bożych w najbliższą sobotę o 3 nad ranem do Kapliczki.
  4. Za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu składamy ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. Pragnę wraz z pszczelarzami ofiarować jak co roku Paschał Wielkanocny z pszczelego wosku, który można składać w zakrystii.
  6. Dary jałmużny wielkopostnej w postaci produktów żywnościowych składamy przy ołtarzu Sybiraków, bo potrzebujących wsparcia ciągle mamy pośród nas.
  7. Jest serdeczna prośba aby nie parkować wzdłuż drogi przy kościele, na krawężnikach, na trawnikach ale na parkingu bo utrudniamy poruszanie się samochodów na jezdni i prosimy uważać przy przechodzeniu przez jezdnię.
  8. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 
Main page Contacts Search Contacts Search