Start
VI niedziela zwykła 11.02.2018 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
wtorek, 13 lutego 2018 11:12
  1. W środę, 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post - posypaniem głów popiołem. Porządek liturgii niedzielny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone jałmużnę wielkopostną Caritas.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci o godz. 16.00 i Droga Krzyżowa oraz Msza św. i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali i Mszą św. od godz. 18. 00.
  3. Zapraszam Radę Parafialną i liderów wspólnot i grup parafialnych oraz katechetów na spotkanie w sobotę, 17 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 do sali kominkowej.
  4. Prosimy rodziny, które nie przyjęły kapłana z rożnych powodów, aby osobiście lub telefonicznie zgłosiły się do Ks. Proboszcza i uzgodniły termin na pobłogosławienie domu i na spotkanie duszpasterskie.
  5. Pragnę prosić Parafian aby zakole parkingowe przed bramą główną kościoła zostawiać osobom niepełnosprawnym czy wysiadającym i generalnie parkować na parkingu głównym zachowując niewielkie odstępy miedzy samochodami bo mimo powiększania parkingu ciągle jest zbyt mało miejsca. Na wiosnę poszerzymy, ufam, parking do ul. Wrzosowej.
  6. Refleksje duszpasterskie po „kolędzie 2018”

Mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie i życzliwie zaprosili kapłanów na spotkanie duszpasterskie z rodziną, poświęcenie domów i mieszkań. Także z szacunkiem i wdzięcznością myślę o małżeństwach mieszanych czy innowiercach, którzy otwierają swoje podwoje i zapraszają kapłanów. Odbieramy z radością potrzebę naszych Parafian do kontaktu i dialogu z duszpasterzami na tematy biblijne, eklezjalne i egzystencjalne.

Wiele osób ma ochotną wolę włączenia się w aktywniejsze zaangażowanie się w działalność wspólnot religijnych. Kilku mężczyzn podejmie formację teologiczno-liturgiczną na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Czas odwiedzin duszpasterskich stał się ubogacającą możliwością wsłuchiwania się w oczekiwania i propozycje Parafian dla owocniejszego przeżywania liturgii. Wiele rodzin z naszej Parafii przeżywa trudną sytuacje materialną z różnych powodów a wiele wciąż wiele osób młodych emigruje w poszukiwaniu lepszych warunków płacy i pracy. Statystycznie Parafia liczy około 5400 mieszkańców ale około 1300 osób pracuje za granicą a znacząca część to studenci oraz osoby tylko zameldowane. Stąd nasza wspólnota liczy realnie około 4 tysięcy wiernych. Niestety nasze społeczeństwo coraz bardziej posuwa się w latach i czasami na całej ulicy nie ma młodego małżeństwa, małych dzieci i młodzieży. Owocem kolędy są podjęte starania o unieważnienie małżeństwa czy decyzje o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego. Kilka osób dorosłych podjęło przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkaliśmy się z także hojnością Parafian zarówno dla kapłanów jak i na zamierzenia remontów czy inwestycji. Coraz więcej osób przesyła ofiary na konto parafialne i korzysta z odpisów przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym. Na nowe zamierzenia i konieczne remonty zarówno w kościele i kapliczce a także w salkach parafialnych złożyliście 47.630 złotych, które zostało wpłacone na konto parafialne.

Planuję w tym roku koniecznie wymalować wnętrze kościoła, dokonać remontu dzwonów i wieży kościoła dzięki wybudowanemu systemowi schodów i drabin, wybrukować plac przy Kaplicy Św. Antoniego na Ślepsku, kontynuować prace przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, powiększyć i utwardzić parking przy kościele oraz przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego  Po konsultacjach z Radą Parafialną podejmiemy decyzję o priorytetach inwestycyjnych w bieżącym roku.

Poprawiony: wtorek, 13 lutego 2018 11:29
 
Main page Contacts Search Contacts Search