Start
Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2010r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 stycznia 2010 22:47

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2010r.


1. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca styczna, zwana w liturgii Niedzielą Chrztu Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godności przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.

2. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Jutro rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.

3. 15 stycznia – piątek odbędzie się spotkanie opłatkowe Kapłanów i Katechetów z Księdzem Biskupem w Domu Księży Emerytów w Augustowie o godz. 9.30.

4. W przyszła niedzielę modlimy się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Słowo Boże wygłosi do nas Diakon Kamil Lach i zbierze ofiary na utrzymanie naszej diecezjalnej uczelni. Złotówkę od każdego parafianina na fundusz rozbudowy seminarium o kaplicę i bibliotekę składamy do puszki.

5. Dzisiaj, tj. 10 stycznia o godzinie 1400 odbędzie się kulig. Spotkanie wszystkich chętnych o 14. 00 na placu przy parkingu obok kościoła. Proszę się porządnie ubrać, zabrać ze sobą gorący napój, kiełbaski i kije do grillowania i oczywiście z mocnym sznurkiem sanki. Ognisko będzie na polance przy parkingu. Trasa przejazdu kuligu będzie prowadziła drogami lasu na Borkach.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

6. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą codziennie od godz. 15. 30 a w soboty od godz. 9.00. Kapłan wnosi Boże błogosławieństwo w nasze domy. Jest to okazja do porozmawiania nie tylko o osobistych sprawach rodziny, ale także spra¬wach całej wspólnoty parafialnej. Wyrażamy wdzięczność za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych domach. Prosimy, aby ofiary przekazywać bez koperty i samemu określić, jaka część przekazujemy na potrzeby i inwestycje parafialne a ile na kolędę. Jeżeli jednak sytuacja materialna nie pozwala na złożenie ofiary proszę, aby nie czuć się tym skrępowanym, a w żadnym wypadku nie powinno to być powodem zamknięcia drzwi domu przed kapłanem. Jeśli termin wyznaczony przez nas na odwiedziny z różnych względów nie odpowiada domownikom, zawsze można uzgodnić dogodny czas wizyty duszpasterskiej telefonicznie lub osobiście w kancelarii czy w zakrystii po Mszy św.

PROGRAM KOLĘDY:

Poniedziałek – 11 stycznia
Od godz. 9.00 – ul. Rajgrodzka cała od ul. Kwaśnej – 2 kapłanów i ul. Rajgrodzka od ul. Na Osiedle Glinki (przy krzyżu) po prawej stronie w kierunku kapliczki
Od godz. 15.30 – ul. Rajgrodzka od skrzyżowania z drogą na Janówkę oraz Osiedle Glinki.
Wtorek – 12 stycznia
Od godz. 15. 30 – ul. Kopernika od ul. Kwaśnej – 2 kapłanów i od ul. Wiejskiej 1 kapłan.
Środa – 13 stycznia
Od godz. 15. 30 – ul. Łazienna od ul. Kwaśnej – 2 kapłanów i 1 ksiądz od ul. Wiejskiej
Czwartek – 14 stycznia
Od godz. 15. 30 – Nowomiejska od ul. Kwaśnej do ul. Wiejskiej  – 2 kapłanów i ul. Henryka Dąbrowskiego – 1 ksiądz
Piątek – 15 stycznia:
Od godz. 15. 30 – ul. Nowomiejska od ul. Wiejskiej – 2 kapłanów i ul. Garncarska 1 ksiądz
Sobota – 16 stycznia:
Od godz. 9.00 – ul. Nadrzeczna od ul. Kwaśnej – 2 kapłanów i jeden ksiądz od ul. Borki
Poniedziałek – 18 stycznia:
Od godz. 15. 30 – ul. Nad Nettą, Nadbrzeżna – 2 kapłanów i ul. Ukośna i ul. Zakątek – 1 ksiądz.

 
Main page Contacts Search Contacts Search