Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 01.10.2017 r.
Ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 01.10.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 30 września 2017 21:41
  1. Pragnę pogratulować nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii: Panu Tadeuszowi Prawdzikowi z Biernatek i Panu Łukaszowi Salamonowiczowi, którzy odbyli roczny kurs teologiczno-liturgiczny i otrzymają w przyszłą niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku misję od Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Dołączą do grona Szafarzy i będą zanosić Komunie św. chorym w niedzielę i święta. Prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, którzy pragną przyjmować Pana Jezusa a nie mogą sami przychodzić do świątyni. Nasza Parafia ma najliczniejsza grupę Szafarzy w całej Diecezji.
  2. Pragnę zaprosić Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej jutro po Mszy św. wieczornej na spotkanie około godz. 18.30 w salce nad zakrystią.
  3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca października. Kapłani odwiedzają chorych w tym dniu od godz. 9.00.
  4. Msza św. dla dzieci w I piątek, 7 października o godz. 16.00 a po Mszy św. Różaniec.
  5. W sobotę, 7 października obchodzimy Święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to Dzień żeńskich i męskich Wspólnot Różańcowych. Zachęcam do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. Zacznijcie od jednej tajemniczki, czyli jednego Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo ale razem wokół krzyża i zapalonej świeczki.
  6. W naszej parafii codziennie jest odmawiana jedna cząstka różańca przed Mszą św. wieczorną zarówno w Kapliczce jak i w kościele. Także w październiku modlimy się na różańcu codziennie o godz. 17.30 z przewodniczeniem poszczególnych grup i wspólnot. W poniedziałek - Odnowa w Duchu Świętym; we wtorek - dzieci z katechetami; w środę - poszczególne kręgi Domowego Kościoła; w czwartek - Złota Róża; w piątek bierzmowani z Rodzicami; w sobotę i niedzielę poszczególne wspólnoty różańcowe żeńskie i męskie.
  7. W tym roku, zgodnie z komunikatem i zaproszeniem Episkopatu i Ks. Biskupa Ełckiego w sobotę, 7 października 2017 r. także w naszej Parafii będzie uroczysta Msza św. o godz. 10.00 a potem wystawienie  Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo. Następnie zachęcamy wiernych do udawania się do parafii stacyjnych czy to w Sejnach, czy Mikaszówce czy Lipsku albo Studzienicznej a innych zapraszamy na wspólnotową modlitwę w solidarnej więzi z cała Polską do Kościoła czy Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego na godz. 14.00 na cząstkę Różańca. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w sobotę w kościele powierzam żeńskim wspólnotom różańcowym a w Kapliczce mężczyznom z Ćwiary.
  8. Tradycyjnie w II niedzielę miesiąca października obchodzimy Dzień Papieski i wspieramy dzieło Nowego Tysiąclecia. Zamanifestujmy nasza miłość do Św. Jana Pawła II wspierając modlitwą i ofiarą do specjalnych puszek Jego Dzieło w naszym Narodzie.
  9. Zachęcam do czytania prasy.
 
Main page Contacts Search Contacts Search