Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
VI Niedziela Wielkanocna 21.05.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 21 maja 2017 07:08
  1. Dzieci klas III przystępują dziś do I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom i Katechetom za budujący przykład wiary i przygotowanie duchowe oraz organizacyjne do uroczystości. Niech więź z Bogiem formuje sumienia i serca dzieci, aby wyrosły na szlachetne osobowości będące dumą Kościoła i Ojczyzny. Dzieci przychodzą z Rodzicami w „białym tygodniu” na Msze św. i nabożeństwa do świątyni na godz. 18.00.
  2. Przygotowujemy się do godnego uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego podczas uroczystości Bożego Ciała. Tematem przewodnim jest Matka Boża i Objawienia Fatimskie a także 25 -lecie naszej Diecezji Ełckiej. Zapraszamy w tym roku do przygotowania ołtarzyków rolników z Biernatek, tradycyjnie z ołtarzykiem przy krzyżu na Glinki, zapraszam Wspólnoty Różańcowe żeńskie i męskie z ołtarzykiem przy Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego, zapraszam młodzież bierzmowaną i gimnazjalną wraz rodzicami z ołtarzykiem przy skrzyżowaniu ulic: Wiejskiej z Nowomiejską na czele z ks. Piotrem oraz rodziców i dzieci I Komunijne na czele z ks. Karolem i Katechetami do zbudowania ołtarzyka przy zbiegu ulic Nowomiejskiej i Konarskiego. Naturalnie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. w kościele.
  3. W przyszłą sobotę, 27 maja zapraszamy chętnych do czyszczenia i pomalowania ogrodzenia przy Kapliczce Pana Jezusa Klęczącego na godz. 8.00. Jest to wspólna inicjatywa męskiej "Ćwiary" wraz z Ks. proboszczem. Pragniemy też zainstalować nowe nagłośnienie przy Kapliczce i zaprojektować i wykonać nowe ławki oraz bannery informacyjne zarówno przy Kapliczce ale też w innych częściach miasta, szczególnie odwiedzanych przez Turystów i Gości. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ten cel.
  4. W przyszłą niedzielę, 28 maja przezywać będziemy kolejny już i Bogu dzięki "Augustowski Marsz dla Życia i Rodziny" z bogatym programem artystycznym. Wyruszymy z Rynku naszego Miasta około godziny 13.00 na tereny Amfiteatru nad jeziorem Necko. Serdecznie zachęcamy do wspólnego manifestowania naszej wiary i troski o chrześcijańską rodzinę.
  5. Warto czytać prasę katolicka i oglądać niezwykle wartościowe filmy o tematyce religijnej w augustowskim kinie "Iskra". Zwracam też uwagę na artykuł w GN - "Obcy w obcym kraju" którego akcenty można także niepokojąco zauważyć w naszym mięście choćby na przykładzie fabryki papierosów gdzie już nie tylko wprowadza się kolonialne systemy pracy ciągłej ale także akurat w nasze święta obowiązujące specjalnie organizuje się pracę dodatkową za specjalnym wynagrodzeniem i potem kpi się nas chrześcijan, że jesteśmy do kupienia za każdy ochłap nie tylko na zachodzie gdzie pracuje wielu naszych rodaków w niedzielę i święta ale także tutaj w Augustowie. Zatracamy do reszty dumę narodową i chrześcijańskie postawy i tradycje. Stajemy się krajem kolonialnego wyzysku i elit ponowoczesności pragnące od dziesiątków lat dbać tylko o swoje interesy zamkniętych grup zawodowych czy biznesu.
 

Liturgia dnia


Więcej …

Kościół gromadzi się na Mszy Św.

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

700, 900, 1030
1200, 1800, 2000

Kaplica:

1700

Dzień powszedni

Kościół:

800, 1800

Kaplica:

               1700

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 336188
Main page Contacts Search Contacts Search