Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Prenumerata e-posłańca

Prenumerata e-ogłoszeń

Start Archiwum
IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017 r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
sobota, 06 maja 2017 23:10
  1. Wczoraj Ks. biskup Jerzy Mazur wyświęcił na diakonów 3 Alumnów naszego Seminarium, wśród nich naszego Parafianina Diakona Krzysztofa Puczyłowskiego. Cieszymy się z nowych Diakonów, otaczamy ich modlitwą i życzymy aby w przyszłym roku zostali wyświeceni na kapłanów i ubogacali Kościół sakramentalnymi darami. Dziękuję Księżom i pracownikom naszej wspólnoty za pomoc i organizację uroczystości święceń i uroczystej agapy. Szczególne podziękowanie dla firmy Bepis za obsługę kulinarną wspólnotowej agapy.
  2. Ks. proboszcz pozdrawia Parafian ze szpitala i dziękuję za modlitwę i wszelkie gesty życzliwości. W najbliższych dniach będzie podany dalszym badaniom, zabiegom i rehabilitacji. Nie ma jednak zagrożenia życia i zdrowia.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. wieczornej, na plaży Bielnik o godz. 19.00 a także na Ślepsku przy Kapliczce św. Antoniego, Wójtowskich Włokach przy krzyżu Państwa Kamińskich, czy Biernatkach.
  4. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na wsparcie i rozbudowujący się klasztor Sióstr Karmelitanek w Ełku.
  5. W niedzielę, 21 maja 2011 r. przeżywać będziemy I Komunię św. w dwóch grupach: o godz. 10.30 i 12.30 i 28 maja Komunię św. rocznicową na Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Serdeczna prośba do dzieci i Rodziców oraz Bliskich, aby nie oczekiwały ani nie określały żadnych prezentów na I Komunię. Aby dzieci zechciały prosić Rodziców i Gości całej Rodziny, "Idźcie do spowiedzi, przyjmijcie z nami, ze mną Chrystusa i bądźcie z nami w tym dniu tak uroczystym." Przesłanie mojej prośby jest jedno i proste.

- Jezus eucharystyczny, prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa, pod postacią Chleba i wina są jedynym i nie porównywalnym z nikim i niczym darem samego Boga. My dorośli, nie sprofanujmy tego daru żadnym, ale to żadnym innym darem, choćby z serca ofiarowanym.
Jeśli tak się stanie, to będzie wielki dar wdzięczności za dar Dziecka, owocu Bożego błogosławieństwa i Waszej rodzicielskiej Miłości i ofiary Życia.
Jeśli zrezygnujemy świadomie z wszelkich prezentów to będzie to wielkie zwycięstwo zrozumienia wymowy tego Sakramentu Komunii św. i największym pożytkiem dla dobra kształtowania postawy ucznia Pana Jezusa i odróżnienia się od wszelkich innych postaw degradujących chrześcijańską osobowość i ośmieszających nas w społeczeństwie przez laickie i antychrześcijańskie media, które w tym czasie szczególnie zjadliwie atakują nas katolików. Bardzo proszę o zrozumienie i godną postawę Parafian.

 

Liturgia dnia


Więcej …

Msze Święte:

porządek zimowy

Niedziela  i święta

Kościół:

7 00, 9 00, 10 30
12 00, 1800, 20 00

Kaplica:

17 00

Dzień powszedni

Kościół:

8 00, 18 00

Kaplica:

               17 00

pozostałe nabożeństwa

Statystyki

Odsłon : 320152
Main page Contacts Search Contacts Search