Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 602 687 774

wk_kurp@wp.pl
janchrzciciel.augustow.p
l

Bank Spółdzielczy w Augustowie, nr rachunku: 20 9351 0000 0019 5849 2000 0010

Start Archiwum
IV niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Laetare – Radości 26.03.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 26 marca 2017 08:03
  1. IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się laetare i wnosi radość na zbliżające się Święta Paschalne.
  2. Zachęcamy do gestów praktykowania jałmużny przez zakupywanie produktów żywnościowych dla ubogich rodzin i osób potrzebujących. Składamy je w pojemniku przy ołtarzu Sybiraków. Bóg zapłać.
  3. W czwartek, 23 marca zapraszam Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po liturgii.
  4. Diecezjalny Caritas tradycyjnie rozprowadza „Paschałki wielkanocne” w cenie 6 złotych. W ten sposób wspieramy także wielkanocne dzieło pomocy najuboższym. Do nabycia w zakrystii i u ministrantów.
  5. 7 kwietnia wyruszy I Augustowska Krzyżowa Droga Ekstremalna z Suwałk z kościoła Św. Aleksandra do Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego. Zapraszamy do udziału i zapisywania się a także prosimy Parafian, szczególnie osoby chore lub mające poważne problemy lub troski o powierzanie ich Pielgrzymom. Składamy je pisemnie u Ks. proboszcza albo wrzucamy do skarbonki w Kaplicy Pana Jezusa Klęczącego.
  6. Od minionego tygodnia kapłani wspomagamy sąsiednie Parafie w spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych dlatego niektóre Msze św. będą odprawione w innych godzinach a dane intencje są otaczane modlitwa wspólnotową na wskazanej godzinie. Prosimy o zrozumienie i przyjęcie w duchu wiary.
  7. W sobotę o 3 rano zapraszamy na Godzinę Czyśćca do Kapliczki.
  8. We wtorek i w środę zapraszamy młodzież na próby do bierzmowania na godz. 16.00.
  9. Pragnę podziękować Urzędowi Miasta za obniżenie krawężników na przygotowywany parking w kierunku ul. Wrzosowej. W przyszłą niedzielę ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć dalsze przygotowanie parkingu po obu stronach już istniejącego parkingu przez jego wyrwanie i utwardzenie. Zapraszam teraz Parafian z pomocą do wyrównania terenu i przywiezienie żwiru czy innych materiałów dla utwardzenia podłoża oraz wyrównanie terenu po obu stronach parkingu. Dziękuję już za przywieziony żwir.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search