Start
XXII niedziela zwykła 2015 30.08.2015r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 30 sierpnia 2015 09:16
 1. Pragnę uroczyście powitać w naszej parafii Ks. mgr Piotra Mozyro, który pochodzi z Giżycka i posługiwał ostatnio w Piszu. W naszej wspólnocie będzie szczególną troską otaczał ministrantów, Domowy Kościół i będzie prefektem Szkoły Podstawowej nr 2. Cieszymy się Księdza obecnością i życzmy wielu łask Bożych w kapłańskiej posłudze i entuzjazmu młodości w służbie ludowi Bożemu.
 2. 1 września to dla nas Polaków rocznica zbrodniczej napaści hitlerowskich Niemiec w zmowie z Rosją sowiecką na nasza Ojczyznę we wrześniu  1939 r. oraz początek straszliwej i okrutnej II wojny światowej. Modlimy się za miliony ofiar hitlerowskiego i komunistycznego barbarzyństwa.
 3. We wtorek, 1 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny 2015/2016. Uroczyste i modlitewne powierzenie pracy pedagogicznej i wychowawczej w naszej parafii rozpoczniemy już dziś naszą wspólnotową modlitwą za rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież.  Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry.
 4. W poniedziałek, 31 sierpnia o godz. 16.00 zapraszamy rodziców i wychowawców naszych  przedszkoli i wszystkich przedszkolaków na liturgię i błogosławieństwo dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
 5. We wtorek, 1 września w kościele o godz. 08.45 będzie uroczysta liturgia dla Gimnazjum im. Sybiraków.
 6. Natomiast nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w Szkole Podstawowej nr 2 w środę, 2 września, w szkole o godz. 8.00 rano wspólna modlitwą z poświęceniem tornistrów. Pragnę podziękować Dyrekcjom naszych szkół i Nauczycielom oraz Rodzicom za zatroskanie i chrześcijańską postawę i życzliwość.
 7. Zapraszamy młodzież II klas gimnazjalnych i osoby, które nie były u bierzmowania, aby zapisywały się u Ks. Roberta Wielgata na rok formacji i przygotowania się do sakramentu bierzmowania. W przygotowaniu uczestniczą także rodzice i całe rodziny.
 8. Rozpoczyna się także rok formacji do sakramentu pojednania i I Komunii św. dla dzieci klas III i ich rodziców. Plan i szczegóły w przyszłym tygodniu. Przypominamy, że dzieci i młodzież przygotowują się i przystępują do sakramentów świętych w swoich parafiach zamieszkania.
 9. Od 1 września wracamy do porządku Mszy św. sprzed czasu letniego. W niedzielę Mszę św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00; 10. 30; 12.00 17.00 w kaplicy i o godz. 18.00 i o godz. 20.00 w kościele parafialnym. W dni powszednie Msze św. będą sprawowane rano o godz. 8.00; o 17.00 w kaplicy i o godz. 18.00 w kościele. Proszę, aby zamówione Msze św. uzgodnić, potwierdzić ew. w nowym porządku.  
 10. Od soboty, 5 września wznawia po wakacyjnej przerwie działalność „Wspólnota Seniora” pod opieką duchową Ks. Roberta Wielgata. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 a potem spotkanie w salce parafialnej. Zapraszam nie tylko Seniorów, ale wszystkich chętnych pragnących modlitewnie i ciekawie spędzić czas.
 11. Od środy, 2 września rozpoczyna swoje spotkania i próby chór parafialny a także w każdą sobotę schola dziecięca. Serdecznie zapraszamy.
 12. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca września. Zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania i systematycznej troski o kształtowanie sumienia i więzi z Chrystusem Eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci I – komunijne i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
 13. Przygotowujemy się do przeżycia odpustu ku czci Pana Jezusa Klęczącego w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ponieważ w tym roku przypada na poniedziałek, 14 września dlatego przekładamy uroczystości na piątek 11 i 12 września. Zachęcamy Parafian i Gości do składania na specjalnie przygotowanych karteczkach osobistych i rodzinnych intencji dziękczynienia i prośby, które będziemy ofiarować w modlitwie i czytać podczas całonocnej adoracji w kaplicy z 11 na 12 września. Karteczki można wziąć do wypełnienia w domu ze stoliczków pod chórze  składać do Ks. Proboszcza albo do skarbonek w Kaplicy czy w Kościele. Program przeżycia dorocznego odpustu, adoracji i festynu w sobotę po południu jest na plakatach.  
 14. Odeszła do Pana z naszej wspólnoty śp. Weronika Kamińska z ul. Młodości. Jej ciało spocznie dziś od godz. 14.00 w naszej Kaplicy pogrzebowej. Pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek...
Poprawiony: niedziela, 30 sierpnia 2015 09:24
 
Main page Contacts Search Contacts Search