Start
VII niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 17. 05. 2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Kamiński   
niedziela, 17 maja 2015 10:45
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W przyszłą niedzielę, 24 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
  3. Ks. Bp Ełcki zaprasza rodziny z dziećmi w sobotę 23 maja do Studzienicznej na Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych na godz. 10.00. Liturgia Mszy św. o godz. 12.00. Proszę Rodziców i Katechetów o zgłaszanie dzieci i rodzin na tę uroczystość. Program jest bogaty. Przewidziana jest liturgia, występy i wspólna agapa. Za całość przedsięwzięcia będzie odpowiedzialna S. Elżbieta 
  4. Zapraszam mieszkańców Biernatek na spotkanie organizacyjne uroczystości Bożego Ciała i dorocznego święta Biernatek do sali pod sklepem jutro w poniedziałek, 18 maja na godz. 20.00.
  5. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka "o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich" w niedzielę 17 maja jest przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach, głodnych i pozbawionych dachu nad głową. Bóg zapłać.
  6. Włączmy się odpowiedzialnie w wybór nowego Prezydenta, który zapewni zdrowy rozwój całego społeczeństwa. Zatroszczmy się o to, by jak najwięcej osób z naszego otoczenia mogło i zechciało wziąć udział w wyborach.  Pomóżmy osobom starszym i chorym, aby także oni mogli oddać głos i spełnić obowiązek sumienia i obowiązek obywatelski. Pomoc ta może obejmować transport, towarzyszenie, lecz także może polegać na przyjęciu pełnomocnictwa do przekazania głosu. Odpowiednie dokumenty pobiera się i przedkłada we właściwych Urzędach Miast i Gmin, do dnia 22 maja 2015 roku.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


 
Main page Contacts Search Contacts Search