Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
XVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2013 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Przemysław Przekop   
sobota, 12 października 2013 19:04
 1. Tradycyjnie w II niedzielę miesiąca października obchodzimy Dzień Papieski i wspieramy dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia modlitwą i ofiarą do specjalnych puszek po Mszy św.
 2. Za tydzień rozpoczynamy Święte Misję Parafialne i przygotowanie całej Wspólnoty do nawiedzin Ikony Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Zachęcam do przyjęcia zaproszenia, ale także do zaproszenia swoich bliskich w rodzinie, zmotywowanie dzieci, ale także zaangażowanie modlitewne i apostolskie. Codziennie można przyjść na adoracje w wyciszającej atmosferze po Mszy o godz. 18.00.
 3. Zaproszenia- Folderki z programem i modlitwą wezmą tylko CI, którzy i tak biorą udział w życiu parafii i są na niedzielnej Eucharystii. Ośmielam się, zatem prosić rodziny, wspólnoty, grupy parafialne o podzielenie się poszczególnymi częściami ulic i zaniesienie zaproszeń do poszczególnych rodzin i osób. Która rodzina zechciałby niech zgłosi do Księzy i weźmie zaproszenia i do każdego domu na wybranej ulicy czy w Biernatkach i Wójtowskich Włókach. Będzie to piękne świadectwo wiary i prawdziwe apostolstwo.
 4. Bardzo proszę, aby na każdym domu była wywieszona flaga narodowa i kościelna, maryjna. To wszystko jest do nabycia u nas w zakrystii. Także niech nasze balkony, frontowe okna będą udekorowane obrazem Matki Bożej. Niech daje się zauważyć powiew Bożego Ducha i znak naszej wiary i świadectwa.
 5. Jutro, w poniedziałek, 14 października przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. Nasza modlitwą otaczamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, kapłanów, katechetów a szczególnie z naszej parafii.  Pragnę wraz z modlitwą podziękować za chrześcijańskie postawy naszych Nauczycieli i osobiste świadectwo wiary. Dziękuję całym radom nauczycielskim Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum im. Sybiraków na czele z dyrekcjami za życzliwość i dobrą współpracę.
 6. 6. Dziękuję za ofiary na wymienione już w okna w kościele i 3 nowe na plebanii. W sumie 20 okien. Także budowa kaplicy idzie nieco ślamazarnie, ale jednak postępuję mimo niedotrzymywania terminów przez wykonawców. Także w tym tygodniu rozpocznie się wznoszenie wiaty garażowej przed plebanią. Proszę o solidarną pomoc w uregulowaniu zobowiązań wedle indywidualnych możliwości.
 7. 7. Naprawiane są też drzwi wewnętrzne wahadłowe oraz wymieniane są wyeksploatowane części nośne w drzwiach.
 8. Przyjmujemy tradycyjne „wypominki” roczne oraz „wypominki nowennowe” za naszych zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Na stolikach przy wyjściu są karteczki, na których wypisujemy wyraźnie imiona czy nazwiska naszych Bliskich Zmarłych, godzinę Mszy św., przed która będą czytane i przynosimy do Ks. Proboszcza w zakrystii czy do kancelarii w godzinach urzędowania. Ofiary z części Wypominek przeznaczę na spłatę długu za wymianę okien i kontynuację prac przy kaplicy.
 9. Zrzeszenie „Niepokonani” zapraszają wszystkich skrzywdzonych przez jakiekolwiek urzędy czy instytucje oraz innych ludzi na spotkanie w Klubie „Marina” na ulicy Nadrzecznej 147 w środę o godz. 15.00 Plakaty są wywieszone w przedsionkach.
 10. Kurs gitarowy ma swoje spotkania w piątki o godz. 16.00 w salce obok kancelarii.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień misyjny i ofiary przeznaczone będą na misje.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search